Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Dofinansowanie dla strażaków z Reszla i Barcian

2019-08-28 16:40:00 (ost. akt: 2019-08-28 17:04:12)
Do Barcian trafi kwota 10 tys. zł.

Do Barcian trafi kwota 10 tys. zł.

Autor zdjęcia: UM WiM

14 tysięcy otrzymały łącznie samorządy z Barcian i Reszla. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie marszałek Gustaw Marek Brzezin podpisał z burmistrzami i wójtami 27 umów na dofinansowanie zadań w zakresie ochrony przeciwpożarowej o łącznej wartości ok. 660 tys. zł.

Wsparcie jest przeznaczone na zakup samochodów, budowę, rozbudowę i modernizację remiz Ochotniczych Straży Pożarnych w regionie oraz na zakup sprzętu ratowniczego. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa i co roku są przekazywane gminom w formie dotacji celowej na zadania inwestycyjne.

- Jest to ważne wydarzenie, w którym uczestniczą samorządowcy i przedstawiciele OSP – mówił podczas spotkania Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. – Cieszymy się, że dzięki wsparciu mieszkańcy naszego regionu mogą czuć się bezpiecznie. Jednak nie tylko oni, bo także turyści, których przecież u nas nie brakuje.

Dzięki temu do jednostek z powiatu kętrzyńskiego trafi łącznie 14 tys. zł. 10 tysięcy otrzymała gmina Barciany, a 4 tysiące gmina Reszel. OSP z Barcian będzie mogło przeznaczyć pozyskaną kwotę na modernizację swojej remizy. Strażacy z Reszla będą mogli cieszyć się z nowego sprzętu ratowniczego.

Łączna kwota dotacji w 2019 r. na zadania inwestycyjne w zakresie ochrony ppoż. z budżetu województwa warmińsko-mazurskiego wyniosła 1 mln 50 tys. zł, z czego 525 tys. zł to wsparcie zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych. Dotychczas podpisano cztery umowy na 200 tys. zł, które związane były z dofinansowaniem zakupu samochodów.

red.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages