Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Jeden pijany, drugi na zakazie – kierowcy odpowiedzą za popełnione przestępstwa

2019-08-28 15:00:00 (ost. akt: 2019-08-28 15:27:01)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien znać zasady poruszania się po drodze. To, że nie wsiadamy za kierownicę bez wymaganych do tego uprawnień i bez odpowiednich dokumentów, a tym bardziej po spożyciu alkoholu wie każdy kierowca. Mimo zaostrzenia przepisów prawnych w tym zakresie i dotkliwych konsekwencji finansowych, kierujący nadal łamią przepisy i wsiadają za kółko w stanie nietrzeźwości nie bacząc na zagrożenie, jakie stwarzają dla innych uczestników ruchu.

W poniedziałek, 26 sierpnia policjanci z kętrzyńskiej drogówki pełnili służbę na terenie gminy Reszel. Około godziny 9.00 w miejscowości Ramty na drodze W594 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Honda. Autem kierował 62-letni mieszkaniec gminy Barciany. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna kierował posiadając aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności prawnej.


Natomiast parę minut po godz. 11.00 w Kętrzynie na jednej z ulic, patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Policjanci od razu wyczuli od mężczyzny siedzącego za kierownicą silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Mieszkaniec gminy Barciany odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Oprócz utraty uprawnień do kierowania pojazdami i dotkliwej kary finansowej mężczyźnie grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KPP Kętrzyn
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages