Niedziela, 25 października 2020. Imieniny Ingi, Maurycego, Sambora

Wsiadł na rower z trzema promilami

2019-08-21 18:15:40 (ost. akt: 2019-08-21 18:33:38)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: materiały KPP

Nie ma znaczenia to, czy nietrzeźwy na drodze jest kierowca samochodu, traktora, motorowerzysta, rowerzysta czy pieszy – każda nietrzeźwość w ruchu drogowym stanowi poważne zagrożenia bezpieczeństwa dla jego uczestników. Policjanci zdając sobie sprawę z tego, jakie ryzyko wiąże się z obecnością osób pod wpływem alkoholu na drodze, zdecydowanie reagują podejmując wobec nich interwencje i wyciągając surowe konsekwencje.

Sezon rowerowy w pełni. Po naszych drogach poruszają się miłośnicy jednośladów. Życie pokazuje, że nie wszyscy rowerzyści są świadomi zagrożenia jakie mogą stworzyć nie tylko sobie ale i innym uczestnikom ruchu drogowego poruszając się rowerem w stanie nietrzeźwości. Nie ma taryfy ulgowej dla pijanych kierujących. Policjanci reagują wobec wszystkich pijanych użytkowników dróg jednakowo – wyciągając prawne konsekwencje, niezależnie, czy mają do czynienia z osobą na podwójnym gazie, czy pijanym cyklistą.

W nocy 21 sierpnia parę minut przed godz. 3:00 kętrzyńscy funkcjonariusze patrolując ulice miasta, w rejonie ronda Solidarności zauważyli mężczyznę jadącego rowerem. Jego sposób jazdy sugerował, że prawdopodobnie jest nietrzeźwy. W pewnym momencie kierujący rowerem przewrócił się na trawnik oddzielający ścieżkę rowerową od jezdni. Funkcjonariusze podjęli czynności legitymowania, podczas których wyraźnie wyczuli od niego alkohol. Jak się okazało rowerem jechał 28-letni mieszkaniec Kętrzyna. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Sprawą nieodpowiedzialnego cyklisty zajmie się teraz kętrzyński sąd.

Nie wsiadaj na rower po alkoholu!!!

Według zmian w prawie, jazda rowerem po alkoholu nie jest już przestępstwem. Niemniej jednak nadal jest to wykroczenie. Według znowelizowanego prawa, nietrzeźwemu rowerzyście może grozić do 30 dni aresztu i kara grzywny do 5 000 złotych. Sąd może w skrajnych przypadkach nieodpowiedzialnego zachowania, nałożyć także na rowerzystę zakaz używania pojazdów niemechanicznych.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages