Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Mundurowi pomogą Kindze. Jej codzienność to walka z bólem

2019-08-19 13:10:36 (ost. akt: 2019-08-19 14:31:05)

Autor zdjęcia: archiwum w-mosg

Już we wtorek, 20 sierpnia będzie kolejna okazja do wsparcia kętrzynianki Kingi Kołakowskiej. O godz. 16.00 w kętrzyńskim amfiteatrze odbędzie się festyn charytatywny.

Z inicjatywą wystąpiły kętrzyńskie służby mundurowe: straż pożarna, policja, straż graniczna i służba więzienna. W programie przewidziano m.in. tor przeskód, bieg wokół jeziorka, prezentację sprzetu służbowego, polowa grochówka czy koncerty zespołu gitarowo - akordeonowego oraz grupy Magness.

W trakcie imprezy odbędą się również licytacje przekazanych przedmiotów.

Kinga jest młodą i bardzo ambitną dziewczyną z Kętrzyna. Od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Przeszła przez wiele trudnych operacji, a jej codzienność to nieustająca walka z bólem. Mimo swojej niepełnosprawności udowadnia, że ma dużo pomysłów na siebie. Najbardziej marzy, aby pójść na studia, a w niedalekiej przyszłości usamodzielnić się i założyć rodzinę.

Przed nią jednak najtrudniejszy moment w walce o sprawność i życie bez bólu. Kinga potrzebuje PILNIE operacji kości udowych, którą odbędzie w warszawskiej klinice. Lekarze podkreślają, że jest to dla niej ostatnia szansa, by wróciła do sprawności. Jeśli nie przejdzie tej operacji dotychczasowe leczenie i rehabilitacja pójdą na marne, a co gorsze jej życie ograniczy się do leżenia w łóżku i do opieki rodziny.

- To nie jest mój koniec! Będę walczyć i wierzę, że wygram tę walkę z pomocą dobrych i życzliwych ludzi - mówi otwarcie kętrzynianka.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages