Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani przez kętrzyńskich policjantów

2019-08-07 18:32:09 (ost. akt: 2019-08-07 18:44:54)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. W miniony weekend policjanci zatrzymywali nietrzeźwych kierujących jak i tych, którzy rażąco przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym.

W miniony weekend kętrzyńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który mimo wcześniej wypitego alkoholu zdecydował się wsiąść za kierownicę. W niedzielę (04 sierpnia br.) kwadrans przed godz. 20.00 w miejscowości Plenowo gm. Reszel policjanci zatrzymali 31-latka. Badanie trzeźwości kierowcy forda wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze w trakcie wykonywanych czynności ustalili że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Trafił do policyjnego aresztu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień grozi mu kara grzywny, natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (06 sierpnia br.) o godzinie 20.00 przez miejscowość Podlechy gm. Korsze kierujący pojazdem marki Volkswagen jechał z prędkością 115 km/h, przy obowiązującym w tym miejscu ograniczeniu do 50 km/h. 20-letni mieszkaniec gminy Korsze ukarany został przez policjantów mandatem karnym w wysokości 400 zł oraz 10 punktami karnymi. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Wakacyjna aura i sprzyjające warunki drogowe sprawiają, że kierowcy jeżdżą co raz szybciej. Niektórzy zapominają, że od 2015 roku za rażące przekroczenie (powyżej 50 km/h) dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, kierowcy zostanie podczas policyjnej kontroli zatrzymane prawo jazdy, a następnie przesyłane do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną formalnie zatrzymuje ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami.

Policjanci przy każdej możliwej okazji apelują do osób wsiadających za kierownice aut o rozsądek i odpowiedzialność oraz o to, by miejsce kierowcy w pojazdach zajmowały jedynie osoby bezwzględnie trzeźwe. Niestety niektórzy wciąż pozostają głusi na te apele. Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa! Reagujmy, gdy widzimy nietrzeźwą osobę za kierownicą i informujmy o tym policjantów. Funkcjonariusze sprawdzają każdy taki sygnał. Dzięki takiej reakcji, być może przyczynimy się do tego, że nie dojdzie do kolejnej bezsensownej tragedii na drodze.

Źródło: KPP Kętrzyn

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages