Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Świadczenie na każde dziecko

2019-07-27 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-27 08:49:41)
Wojewoda podsumował pierwsze dni funkcjonowania programu "500+" na nowych zasadach

Wojewoda podsumował pierwsze dni funkcjonowania programu "500+" na nowych zasadach

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Od 1 lipca każde dziecko do ukończenia 18 lat zostało objęte świadczeniem z programu "Rodzina 500+". Wpływu nie mają osiągane przez rodzinę dochody. W pierwszej dekadzie lipca w powiecie kętrzyńskim złożono prawie 3000 wniosków

Pierwsze dni funkcjonowania nowych uregulowań rządowego programu podsumował wojewoda warmińsko - mazurski, Artur Chojecki. — Pracownicy Urzędu Wojewódzkiego każdego dnia spotykają się z mieszkańcami województwa aby informować mieszkańców o rozszerzonej wersji Programu 500+, o tym jak i gdzie składać wnioski i jakie zmiany nastąpiły w przepisach prawa — poinformował wojewoda. Zachęcił też beneficjentów do składania wniosków drogą elektroniczną. — Jest to forma najprostsza, najszybsza i daje gwarancję szybkiego otrzymania świadczeń. Od sierpnia będzie możliwość składania wniosków zarówno drogą elektroniczną jak i osobiście w poszczególnych urzędach GOPS — przypomniał Artur Chojecki.

Według informacji przedstawionych przez wojewodę, tylko od 1 do 11 lipca w województwie warmińsko-mazurskim złożone zostały 71 633 wnioski o ustalenie prawa do świadczeń, a liczba wydanych informacji wyniosła15 070. Liczba dzieci, którym już zostało przyznane świadczenie to 24 660. W powiecie kętrzyńskim złożono w tym okresie 2715 wniosków, z tego 1577 w mieście Kętrzyn, 228 w gminie Reszel, 347 w gminie Korsze, 310 w gminie Kętrzyn, 154 w gminie Barciany i 99 w gminie Srokowo.

W całym powiecie wydanych zostało w tym czasie 567 decyzji a liczba dzieci, którym zostało świadczenie przyznane wyniosła 804. Jak poinformował Artur Chojecki, środki na realizację zadania są na bieżąco przekazywane gminom. Łącznie zostało już przekazanych na miesiąc lipiec ponad 90 milionów złotych.

Tymczasem, jak wynika z badań konsumenckich przeprowadzonych przez Santander Consumer Bank, ponad 42 proc. rodziców chce przeznaczyć pieniądze z programu "500+" na zajęcia pozalekcyjne swoich dzieci i naukę języków obcych. Co piąty badany wskazał, że pieniądze przeznaczy na bieżące potrzeby całej rodziny. Zaledwie 3 procent rodziców nie ma zamiaru korzystać z rządowego programu.

Wojciech CarukPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages