Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Zabezpieczyli 300 gramów marihuany i 25 gramów kokainy

2019-07-22 15:54:15 (ost. akt: 2019-07-22 16:39:36)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Zażywanie narkotyków ma wpływ nie tylko na samopoczucie osoby, która to robi. Osoba znajdująca się pod wpływem substancji odurzających błędnie postrzega otaczającą ją rzeczywistość i inaczej reaguje na różne bodźce, przez co może stworzyć realne zagrożenie dla osób w pobliżu. Dlatego policjanci dążą do jak najskuteczniejszego eliminowania tych groźnych substancji z naszego otoczenia. Kętrzyńscy funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 gramów narkotyków i zatrzymali podejrzanego o ich posiadanie 50-latka z Warszawy. Na wniosek śledczych sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

Ważnym elementem policyjnej pracy jest pozyskiwanie i weryfikowanie informacji dotyczących osób, które mogą mieć związek m. in. z przestępczością narkotykową. W wyniku takiej pracy kętrzyńscy kryminalni nabrali uzasadnionych podejrzeń, że pewien mieszkaniec Warszawy może przewozić narkotyki. Funkcjonariusze w miejscowości Święta Lipka zauważyli pojazd, którym podróżował mężczyzna.

Policyjne radiowozy zmusiły kierowcę do zatrzymania się. Siedzący za kierownicą mężczyzna zaskoczony interwencją udawał, że nie wie o co chodzi. Specjalnie wyszkolony pies do wykrywania narkotyków z Zakładu Karnego w Dublinach szybko potwierdził jednak, że w aucie mogą znajdować się środki odurzające. Podczas przeszukania samochodu przy kokpicie kierowcy oraz na podłodze między tylnymi siedziskami policjanci zabezpieczyli 300 gramów marihuany i 25 gramów kokainy. 50-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, a samochód odholowany na policyjny parking.

W miniony piątek, 19 lipca sąd zdecydował, że mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Źródło: KPP Kętrzyn

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages