Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Artyści z WTZ ponownie udowodnili, że chcieć to znaczy móc

2019-07-15 14:50:00 (ost. akt: 2019-07-15 15:05:56)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Uczestnictwo w takich wydarzeniach to prawdziwa przyjemność. Warsztat Terapii Zajęciowej, jak co roku zaprosił na wernisaż prac swoich podopiecznych

Działalność artystyczna uczestników kętrzyńskiego WTZ-u jest w mieście znana. Osoby niepełnosprawne często biorą udział w miejskich imprezach. Sami też od kilku lat organizują w maju "Marsz Godności", a sztandarowym wydarzeniem jest Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych "TAN". Co roku też placówka otwiera swoje drzwi i zaprasza mieszkańców na prezentacje działających w niej pracowni. Wernisaż prac odbył się 3 lipca.

Na ekspozycji można było zobaczyć, jakie talenty drzemią w podopiecznych WTZ.Malarstwo, rzeźba, metaloplastyka czy ceramika. Dzięki tej sztuce osoby niepełnosprawne mogą rozwijać swoje umiejętności i pasję. Szczególnie tę drugą było czuć patrząc na efekty ich pracy. Jak sami twierdzą, to sposób ucieczki w inny świat, gdzie na chwilę można zapomnieć o jakiejkolwiek ułomności. Ci artyści zdecydowanie pokazują, że chcieć to móc. Warto dodać, że część tych prac powstaje na specjalne zamówienia od instytucji i osób prywatnych. – Bardzo często u uczestników WTZ drzemią ukryte talenty. My, a szczególnie instruktorzy starają się wydobyć u każdego uczestnika to, co jest w nim najlepsze. Niektórzy podopieczni są u nas od wielu lat, doskonalą swoje umiejętności i są zadowoleni z tego co robią. Widać to chociażby po tym, że przychodzą bardzo chętnie na zajęcia i biorą w nich aktywny udział. Efekty ich pracy widoczne są chociażby na dzisiejszej wystawie, a Warsztat Terapii Zajęciowej traktują jak drugi własny dom – podkreśla Bogumiła Bzdera, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Nieodłącznym elementem tego wydarzenia jest zawsze poczęstunek, przygotowany w ramach jednej z warsztatowych pracowni. Niektórym odwiedzającym ciężko było odejść od szwedzkiego stołu, wypełnionego pysznymi sałatkami, przekąskami, pieczonym kurczakiem czy ciastami. Nad wszystkim unosił się zapach kiełbasek i kaszanki prosto z grilla. Klimatu dopełniły znakomicie występy artystyczne w wykonaniu uczestników WTZ.

Wojciech CarukPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages