Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Wiem, że to, co robię, ma sens

2019-07-02 13:42:22 (ost. akt: 2019-07-18 13:32:02)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Plebiscyt na Najpopularniejszego Dzielnicowego nabiera rozpędu. Asp. Piotr Dzirba prowadzi w powiecie kętrzyński i wspina się też w kierunku podium w rankingu wojewódzkim. — Największą nagrodą tej służby jest słowo "dziękuję" — mówi pan Piotr.

W plebiscycie ogłoszonym przez "Gazetę Olsztyńską" w skali województwa policjant zajmuje aktualnie 6 miejsce. Na szczeblu powiatowym jest pierwszy podobnie było podczas wcześniejszej edycji naszej zabawy. Zajął wtedy pierwsze miejsce w powiecie i siódme w województwie. — Jest to dla mnie niewątpliwie duże wyróżnienie i satysfakcja, że wzbudzam zaufanie społeczeństwa w swoim rejonie służbowym. To osiągnięcie bardzo motywuje mnie do dalszej pracy z ludźmi i utwierdza mnie w przekonaniu, że to co robię ma sens i, że chyba robię to dobrze — mówił wtedy odbierając nagrodę.

Policjant został przyjęty do służby 4 grudnia 2006. Od 2013 pracuje jako dzielnicowy KPP w Kętrzynie. W 2008 roku ukończył kurs udzielania pierwszej pomocy w warunkach działań specjalnych. W 2010 roku ukończył kurs dla policjantów podejmujących interwencje wobec osób agresywnych i niebezpiecznych, natomiast w 2015 roku kurs specjalistyczny dla dzielnicowych. Na co dzień pełni służbę na terenie gminy Srokowo. Zanim rozpoczął mundurową służbę pracował jako... urzędnik. — Jednak szukałem czegoś atrakcyjniejszego i ciekawszego. Poza tym bardzo lubię pracę i kontakt z ludźmi i dużą przyjemność sprawia mi pomoc innym ludziom — wyjaśnia Piotr Dzirba.

Policjant był wielokrotnie nagradzany m.in. za wzorowe wykonywanie obowiązków i zaangażowanie w służbę. Jak jego pracę oceniają przełożeni? — Jest bardzo dobrym policjantem, zaangażowanym pełnym sercem w pracę. Wynik gazetowego plebiscytu w 2017 roku był tego potwierdzeniem - mówi insp. Dariusz Ślęzak, komendant KPP w Kętrzynie.

— Mimo, że praca ta nie należy do najłatwiejszych, wymaga dużej dyspozycyjności oraz poświęcenia, to sprawia mi bardzo dużo satysfakcji. Pomaga mi ona rozwijać wiedzę w różnych aspektach. Zarówno tych typowo teoretycznych tzn. znajomość aktów prawnych i aktualizowanie wiedzy w tej kwestii oraz praktycznych czyli kontaktu z ludźmi i rozwiązywanie ludzkich problemów. Pozwoliła mi rozwinąć umiejętność rozwiązywania problemów i konfliktów międzyludzkich i wiedzę psychologiczną. Największą nagrodą tej służby jest zwykłe, szczere słowo "dziękuję", dodaje skrzydeł do dalszej pracy — pan Piotr.

Piotr Dzirba ma 37 lat. W 2012 roku ukończył studia magisterskie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie o kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne. Ma dwoje dzieci, 7-letniego syna i 3-letnią córeczkę. Interesuje się historią XX wieku i II wojny światowej, polityką międzynarodową oraz sportem, w szczególności piłką nożną. W wolnych chwilach lubi także wyjść do kina na dobry film.

Powiatowy tytuł "Najpopularniejszy Dzielnicowy 2019" otrzymają kandydaci, którzy w danym powiecie uzyskają największą liczbę prawidłowo oddanych głosów. Tytuły regionalne (województwo warmińsko-mazurskie) otrzymają ci kandydaci, którzy uzyskają największą liczbę głosów ze wszystkich powiatów. Głosowanie polega na wysłaniu głosu sms’em. Koszt jednego sms’a wynosi 2,46 zł z VAT. Głosy można oddawać do 17 lipca do godziny 23.59. Ogłoszenie wyników Plebiscytu oraz prezentacja laureatów nastąpi na łamach Gazety Olsztyńskiej, Dziennika Elbląskiego i tygodników lokalnych Grupy WM oraz na stronach internetowych Grupy WM.

Wojciech Caruk


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Także tego, no... #2756224 | 193.243.*.* 2 lip 2019 13:51

    http://olsztyn.wm.pl/551152,Oskarzeni-o- bicie-i-tortury-Sprawa-olsztynskich-poli cjantow-przekazana-do-sadu-w-Ostrodzie.h tml

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages