Niedziela, 15 września 2019. Imieniny Albina, Lolity, Ronalda

Wyśpiewała sukces z poezją

2019-07-07 14:00:00 (ost. akt: 2019-07-07 12:11:41)
Ola Jeznach wystąpiła na scenie olsztyńskiego festiwalu po raz drugi. Tym razem z sukcesem

Ola Jeznach wystąpiła na scenie olsztyńskiego festiwalu po raz drugi. Tym razem z sukcesem

Autor zdjęcia: Jarosław Olejnik

Ola Jeznach wystąpiła w finałowym koncercie 46. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję". Jej wykonanie utworów Agnieszki Osieckiej i Edyty Geppert, tak urzekło jurorów, że jako jedyna z Warmii i Mazur została wyróżniona.

Wcześniej, 2 czerwca w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbyły się przesłuchania do jednego z najbardziej prestiżowych festiwali poezji śpiewanej i piosenki autorskiej w Polsce. Do przesłuchań dostały się Aleksandra Jeznach, Paulina Prokop i Weronika Majcher z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kętrzynie. Łącznie przed komisją zaprezentowało się 26. wykonawców z całego kraju. Jury miało nie lada problem z wyborem 12 osób, które miały wziąć udział w konkursie finałowym. Ostatecznie w tym gronie znalazła się Ola.

Festiwal odbył się w dniach 27 - 29 czerwca. Już pierwszego dnia kętrzyniance przypadł zaszczyt otwarcia konkursowych zmagań. Dzień później była dwunasta na liście. Zdaniem komisji jurorskiej, w której zasiadły takie autorytety, jak m.in. Jerzy Satanowski czy Joanna Kondrat, Ola na scenie zaprezentowała się na tyle dobrze, że postanowiono ją wyróżnić i zaprosić do Koncertu Laureatów, który odbył się trzeciego dnia. — Jestem bardzo zaszczycona, że mogłam po raz drugi uczestniczyć w tak wspaniałym i ważnym wydarzeniu jakim były 46. Noce Zamkowe. Jestem zadowolona, że miałam możliwość wystąpienia na koncercie laureatów i,że znalazłam się w gronie tak wspaniałych osób, które kochają i rozumieją muzykę tak samo, jak ja. Wyróżnienie na tak poważnym konkursie dla osoby w moim wieku to ogromne osiągnięcie i satysfakcja tym bardziej, że miałam do wykonania trudne utwory ,,Ucisz serce'' autorstwa Agnieszki Osieckiej oraz ,,Z duszą na ramieniu'' z repertuaru Edyty Geppert — cieszy się Aleksandra Jeznach. Wokalistka brała już udział w ubiegłorocznej edycji tego wydarzenia. Czy tamto doświadczenie pomogło jej podczas występu w tym roku? — Każdy konkurs to nowe doświadczenie. Uczymy się na własnych błędach i uczymy się od innych więc przyznaję, że udział w ubiegłorocznym konkursie uświadomił mi wiele rzeczy i dużo mnie nauczył, ale przede wszystkim umożliwił mi wiele kontaktów i przyjaźni, które przetrwały do dzisiaj — odpowiada Ola. Warto dodać, że młoda solistka była jedyną reprezentantką Warmii i Mazur w gronie osób nagrodzonych i wyróżnionych.

W programie tegorocznych spotkań poetyckich oprócz konkursu zaplanowano koncerty tematyczne w których wystąpili m.in. Jan Kondrak, Wojciech Gęsicki, Marek Andrzejewski, Piotr Fronczewski, Jan Wołek, Mirosław Czyżykiewicz czy muzycy grupy Czerwony Tulipan. Sam festiwal uznawany jest za jeden z najważniejszych w kraju. W poprzednich latach występowali na nim tak znakomici artyści, jak m.in. Jacek Kaczmarski, Ewa Demarczyk, Przemysław Gintrowski, Hanna Banaszak, Antonina Krzysztoń czy Grzegorz Turnau.

Na tej imprezie nie skończyło się jednak dla kętrzynianki weekendowe koncertowanie. — Pracowity weekend zakończyłam występem w Wydminach na starej stacji PKP gdzie odbył się przegląd piosenek Osieckiej, zatytułowany "Stacja Osiecka Przystanek Wydminy". Mało kto wie ale właśnie na tej stacji Agnieszka Osiecka nakręciła etiudę na swoją pracę dyplomową. W niedzielę odbyła się rocznica tego wydarzenia i stąd ten przegląd, na którym zaprezentowałam utwór ,,Ucisz Serce''. Przemiła atmosfera, wspaniali ludzie i na koniec przepiękny koncert Tomasza Steńczyka wraz z zespołem. Kto nie był, to serdecznie polecam i na pewno wrócę tam za rok — zapewnia wokalistka.

Ola ma przed sobą już nowe plany sceniczne. — Nie zwalniam tempa i przede mną kolejne występy, jednak za nim o tym, to muszę z tego miejsca serdecznie podziękować mojej najbliższej rodzinie, wszystkim znajomym za miłe słowa i wspieranie mnie w obranej przeze mnie drodze. Przede wszystkim chcę podziękować dla pana Jarosława Olejnika za wspólną pracę, pomoc i ogromne wsparcie, jakie mi daje. Bez tych ludzi nie byłabym w tym miejscu, gdzie teraz jestem. Serdecznie wam dziękuję. Jesteście wielcy! Jeżeli jest coś, co się kocha, to trzeba się doskonalić i nie wolno się poddawać. Przede mną mnóstwo warsztatów, konkursy, projekty, koncerty, niebawem początek Ogólnopolskiego Festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej", więc praca, praca i jeszcze raz praca.Trzymajcie kciuki — dodaje Ola.

Wojciech Caruk


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Hania z Kętrzyna #2758770 | 31.0.*.* 8 lip 2019 00:08

    Gratulacje i szczęścia w osiąganiu sukcesów.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages