Żelazna Dama z Kętrzyna podwójną Mistrzynią Europy

2019-07-01 19:11:44(ost. akt: 2019-07-02 07:52:49)

Autor zdjęcia: archiwum zawodniczki/FB

To prędzej, czy później musiało się stać. Pochodząca z Kętrzyna triathlonistka Anna Lechowicz w końcu sięgnęła po złoto. I to nie byle jakie - została od razu Mistrzynią Europy w dwóch kategoriach.
Podczas rozegranych 30 czerwca we Frankfurcie nad Menem triathlonowych zawodach z cyklu IRONMAN Żelazna Dama z Kętrzyna nie miała sobie równych. Wywalczyła podwójne mistrzostwo Europy w kategoriach wiekowych F30-34 i OPEN AG. Uzyskała też piąty czas mistrzostw ogólnie wśród kobiet.

Na zawodach musiała zmierzyć się kolejno z pływaniem, jazdą na rowerze i biegiem. W pierwszej konkurencji dystans 3,86 km Ania pokonała z czasem 1:10:06. W swojej kategorii wiekowej była siódma, a wśród kobiet trzydziesta trzecia. Na rowerze 185 km przejechała w czasie 5:19:50. Była pierwsza w swojej kategorii oraz siódma w "generalce" kobiet. Biegiem na 42,195 km postawiła "kropkę nad i" uzyskując wynik 3:29:11. W swojej kategorii była ponownie pierwsza, a w gronie pań szósta. Dystans całych zawodów pokonała z łącznym czasem 10:05:17. — A jeszcze tydzień temu chciała przestać trenować i rzucić sport — zdradza w mediach społecznościowych mąż sportsmenki.