Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Teoria psychoanalizy w cieniu parkowych drzew [GALERIA]

2019-07-01 18:21:31 (ost. akt: 2019-07-01 19:10:37)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Pierwszy wakacyjny w Kętrzynie weekend to nie tylko food trucki, Mazury Freestyle Battle i Festiwal Kolorów. Trochę w cieniu tych hucznych wydarzeń, na zakończenie "dwudniówki" do chwili refleksji i zadumy skłonił spektakl plenerowy "Rój".

23 czerwca w parku koło Loży mieszkańcy miasta byli widzami czegoś, czego dawno w Kętrzynie nie było - spektaklu plenerowego. Po aktywnie spędzonym czasie na Festiwalu Smaków Food Trucków, Festiwalu Kolorów i Mazury Freestyle Battle warto było usiąść na parkowej ławeczce lub na trawie i oddać się duchowej uczcie.

"Rój” to opowiedziana ruchem historia królestwa umiejscowionego ponad czasem, gdzie zastany ład zostaje zburzony przez pojawienie się niespodziewanego gościa. Królowa, jej syn, dwórki i Obcy to postacie, które mogą stanowić doskonałą metaforę różnego rodzaju systemów: rodziny, szkoły, instytucji ale razem obrazują także symbol przemiany w obrębie jednostki. W zetknięciu z Nieznajomym nagle muszą porzucić swoje dobrze znane role i skonfrontować się z najskrytszymi pragnieniami. Spektakl inspirowany m.in. teoriami psychoanalizy i jungowskimi archetypami z muzyką na żywo, częściowo improwizowaną. Wykonawcami byli aktorzy działający pod skrzydłami Fundacji Sztuka Ciała.

Zgromadzona widownia ciepło przyjęła występ aktorów. Parkowe warunki "sceniczne", cień drzew i przenikające przez ich konary promienie słońca nadały widowisku specyficznego klimatu. Jak wynikało z rozmów po zakończeniu przedstawienia, interpretacji było niemal tyle, ilu widzów. - To nie była łatwa sztuka. Cieszę się jednak, że po wielu latach można było właśnie coś takiego, innego, niebanalnego w Kętrzynie zobaczyć - podsumowała jedna z mieszkanek Kętrzyna.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii z tego wydarzenia

Wojciech Caruk


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages