Niedziela, 15 września 2019. Imieniny Albina, Lolity, Ronalda

Wojewódzkie obchody zakończenia roku szkolnego

2019-06-24 13:00:00 (ost. akt: 2019-06-24 15:20:02)
Uczniowie złożyli ślubowanie przed nowym sztandarem

Uczniowie złożyli ślubowanie przed nowym sztandarem

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

W szkołach w całej Polsce zabrzmiał ostatni dzwonek. Uczniowie doczekali się upragnionych wakacji. Zespół Szkół im. W. Kętrzyńskiego dostąpił zaszczytu bycia gospodarzem Wojewódzkich Obchodów Zakończenia Roku Szkolnego 2018/2019

Uroczystości rozpoczęły się mszą w kościele św. Katarzyny, po której przemaszerowano na Pl. Piłsudskiego. Tam delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Wojciecha Kętrzyńskiego, patrona nie tylko miasta ale też i najstarszej kętrzyńskiej szkoły. W gronie obecnych gości znaleźli się m.in. senator RP Małgorzata Kopiczko, wicewojewoda Sławomir Sadowski oraz Warmińsko - Mazurski Kurator Oświaty, Marek Nowacki.

Główna część odbyła się w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących, a jej zasadniczym momentem było nadanie szkole nowego sztandaru. - 54 lata temu nasza szkoła otrzymała sztandar. Służył naszej społeczności przez niemal pół wieku. We wrześniu 2013 jego miejsce zajął nowy z aktualną nazwą szkoły. Sztandar to znak tożsamości wspólnoty. Łączy tych, którzy chcą urzeczywistniać te same wartości - powiedziała Oliwia Piotrowicz, dyrektor szkoły.

To dzień wyjątkowy również z innego powodu. — Żegnamy ostatni rocznik gimnazjalistów. Od 1 września będziemy oficjalnie I Liceum Ogólnokształcącym im. W. Kętrzyńskiego — dodaje Piotrowicz. Piastujący stanowisko Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty Marek Nowacki związany jest z powiatem kętrzyńskim. Przez siedem lat był nauczycielem historii w szkole w Garbnie (gm. Korsze). — Kętrzyńskie liceum znane jest w całej Polsce od dziesięcioleci. To bardzo dobra szkoła i wiele ciekawych rzeczy się w niej dzieje. Wybór tej placówki jako gospodarza Wojewódzkich Obchodów Zakończenia Roku Szkolnego nie był więc przypadkiem — stwierdził w swoim wystąpieniu Nowacki. Podziękował też nauczycielom za zaszczepianie w uczniach nie tylko wiedzy, ale też uniwersalnych wartości. — Wybór naszej szkoły jest nie tylko wyróżnieniem, ale i zobowiązaniem. Patrząc dzisiaj na nauczycieli, uczniów i rodziców wiem, że ta szkoła temu zobowiązaniu sprosta. Jako samorządowiec chciałem podziękować za ten wyjątkowy rok szkolny, który wpisywał się m.in. w 100 - lecie niepodległości Polski. Dziękuję dyrekcji i nauczycielom za kształtowanie codziennie charakteru i postaw młodych ludzi. A wam, droga młodzieży, życzę wspaniałych wakacji, pełnych radości i przygód, odkrywania nowych doświadczeń — życzył starosta kętrzyński Michał Kochanowski.

Uroczystości zakończono tradycyjnym wręczeniem dyplomów i upominków wyróżniającym się uczniom. Niektórzy gimnazjaliści zadeklarowali powrót w te same mury w roli licealistów. Część będzie tęskniła za nawiązanymi tutaj relacjami i nauką. Inni z nieukrywaną ulgą wychodzili ze szkolnego budynku. Co do jednego wszyscy byli zgodni. — To koniec myślenia o szkole. Przynajmniej na najbliższe dwa miesiące — stwierdzili uczniowie.

Wojciech Caruk
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages