Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Trzecioklasiści z Kruszewca na lekcjach w Olsztynie

2019-06-18 09:07:33 (ost. akt: 2019-06-18 10:03:47)

Autor zdjęcia: Elwira Żukowska

Uczniowie III klasy SP w Kruszewcu odbyli jedne z ostatnich lekcji w tym roku szkolnym w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym.

Tym razem były to zajęcia trochę oderwane od Ziemi, bo o kosmosie. Uczniowie obejrzeli seans „Kosmiczny ekspres”, zaznajomili się z funkcjonowaniem teleskopu. Wrażenie wywołała kopuła Planetarium, której średnica mierzy 15 m. Niesamowite doznania sprawiła ciemność, która zapadła podczas oglądania nieba nad Olsztynem i seansu. Wizualny przekaz i prowadzone pod sztucznym sklepieniem zajęcia pokazały nowe formy nauczania.

Uczniowie zaznajomili się z podstawami wiedzy astronomicznej, która jest elementem szkolnego programu. W Obserwatorium przywitał wycieczkowiczów przewodnik, który w ciekawy sposób przedstawił wnętrze i przedmioty tam się znajdujące. Z góry wieży, na którą dotarli „mali turyści” schodami, wszyscy mogli podziwiać panoramę Olsztyna. A na koniec obejrzeli przez teleskop Słońce, które wyglądało jak pomarańcza.

Przerywnikiem części edukacyjno- poznawczej była wizyta w McDonaldzie, która okazała się m.in. lekcją informatyki i matematyki. Jak widać, wycieczka to doskonała lekcja korelacji różnych przedmiotów i wzajemnej komunikacji. Na nich łączymy teorię z praktyką. Wszyscy szczęśliwie dotarli do domów dzięki Adamowi Kosiorkowi, który bardzo dbał o bezpieczną jazdę. W imieniu dzieci dziękuję także Annie Rycerz za pomoc w sprawowaniu opieki nad grupą.

Elwira ŻukowskaPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Elwira

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages