Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Każdy nietrzeźwy na drodze to zagrożenie dla bezpieczeństwa

2019-06-10 16:01:19 (ost. akt: 2019-06-10 16:27:37)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Nietrzeźwi użytkownicy dróg to niestety wciąż duże zagrożenie na naszych drogach. Dlatego policjanci nie ustają w działaniach, które mają minimalizować to ryzyko. Wiele energii i pracy poświęcają na działania prewencyjne i profilaktyczne. Jeszcze więcej, na bezpośrednie eliminowanie nietrzeźwych, a co za tym idzie nieodpowiedzialnych i bezmyślnych użytkowników dróg, zarówno kierujących jak i pieszych.

W piątek, 7 czerwca po godz. 19:00 w miejscowości Wopławki w gminie Kętrzyn policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego mitsubishi. W trakcie kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą pojazdu 53-letni mieszkaniec gminy Kętrzyn był nietrzeźwy. Mężczyzna miał przeszło 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy i za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Dzień później około godz. 16:00 oficer dyżurny kętrzyńskiej komendy policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o kierującym rowerem, który jest pijany. Informacje policjantom przekazały 9-letne dzieci, które powiadomiły, że 59-latek jadąc rowerem po chodniku w miejscowości Reszel przy ul. Dąbrowskiego w pewnym momencie wywrócił się. Mężczyzna z urazem głowy trafił do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie, gdzie został poddany badaniu na stan trzeźwości - miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Rower, którym się poruszał został zabezpieczony, a następnie przekazany trzeźwej osobie.

Przypominamy!

Prowadzenie pojazdu wymaga od kierującego odpowiedniej sprawności psychofizycznej oraz sprawności psychomotorycznej. U kierującego, będącego pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, może dojść do zaburzenia wyżej wymienionych sprawności, a to w konsekwencji zwiększa prawdopodobieństwo spowodowania zdarzenia drogowego. Dotyczy to zarówno kierowców pojazdów silnikowych, a także rowerzystów.

Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Wsparcia Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej. Nietrzeźwy rowerzysta może zostać ukarany przez policjanta mandatem karnym w wysokości 500 zł, a w niektórych przypadkach jego sprawa może trafić do sądu.

Także pijany pieszy, który swoim zachowaniem spowoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym musi liczyć się z tym, że może zostać za to ukarany mandatem karnym, a w niektórych przypadkach, za nieodpowiedzialne zachowanie może odpowiedzieć przed sądem.

Źródło: KPP Kętrzyn

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages