Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Trzecioklasiści z Kruszewca na lekcjach w Wilczym Szańcu

2019-06-10 14:32:39 (ost. akt: 2019-06-10 14:58:44)

Autor zdjęcia: Elwira Żukowska

Uczniowie III klasy ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu byli na wycieczce przyrodniczo - historycznej w Gierłoży w Wilczym Szańcu należącym do Nadleśnictwa Srokowo.

Na początku trzecioklasiści uczestniczyli w prelekcji na temat lasu i jego mieszkańców. Patrycja Wdowiak w atrakcyjny i interesujący sposób opowiadała o życiu leśnych domowników. Zwróciła szczególną uwagę na zasady obowiązujące ludzi odwiedzających to miejsce. Przedstawiła korzyści i zagrożenia lasu. Uczniowie chętnie wypowiadali się i przejawiali zainteresowanie zagadnieniem. Wykazali się też bardzo dobrą znajomością tematu. Na koniec każdy odgadywał zagadki i otrzymywał słodką niespodziankę.

Następnie grupę przejął Wojciech Kozioł, który zajął się pogłębieniem wiedzy historycznej uczniów. Ciekawie i żartobliwie opowiadał o dziejach kwatery Hitlera i niesamowitych historiach Wilczego Szańca. Odpowiadał także na pytania nurtujące młodych historyków, a było ich nie mało.

Na zakończenie wizyty przygotowano ognisko, gdzie każdy mógł sobie upiec kiełbaskę lub chlebek. To był bardzo pożytecznie spędzony czas. W imieniu uczniów dziękuję p. Wojtkowi i p. Patrycji za profesjonalną lekcję przyrodniczo- historyczną, p. Annie Rycerz i p. Jadwidze Piwowarskiej za pomoc w opiece nad uczniami. Podczas tej wyprawy i rozum, i żołądek był nakarmiony… Dziękujemy

Elwira Żukowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Elwira

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages