środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Mimo zakazu kąpieli, pijany pływał w miejskim jeziorku

2019-06-07 12:19:53 (ost. akt: 2019-06-07 12:57:38)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Kętrzyńscy policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który zażywał kąpieli w miejscu niedozwolonym – miejskim jeziorku. Funkcjonariuszy zaalarmowali zaniepokojeni mieszkańcy. 36-letni mieszkaniec Kętrzyna był pijany. Zaledwie rok temu w tym samym miejscu utonął 40-letni mężczyzna. Na szczęście tym razem nie doszło do tragedii.

Kąpiel w miejscu zabronionym jest nie tylko wykroczeniem opisanym w przepisach prawnych, ale także dość często przyczyną utonięć. Temperatura, jaką przynoszą nam pierwsze dni czerwca, zachęca do chłodzenia się w rzekach czy jeziorach, jednak nie wszyscy wiedzą, że nie wszędzie jest to dozwolone.

Wezwanie do mężczyzny zażywającego kąpieli w jeziorku miejskim, policjanci otrzymali od zaniepokojonych mieszkańców Kętrzyna 5 czerwca około południa. 36-letni mieszkaniec Kętrzyna kąpał się w niedozwolonym miejscu. Jak się okazało, mężczyzna był pijany. Przyznał, że przed wejściem do wody spożył dużą ilość alkoholu. Tym razem nie doszło do tragedii. Mężczyzna za nieprzestrzeganie przepisu został ukarany mandatem, a policjanci kończąc interwencję odwieźli mężczyznę do miejsca zamieszkania, by już nie próbował ochłodzić się w miejskim jeziorku. Pamiętajmy o zdrowym rozsądku w czasie upalnych dni. Płytka wyobraźnia w połączeniu z głęboką wodą często staje się przyczyną nieszczęścia.

Odpowiedzialność za wykroczenie


Zgodnie z artykułem 55 Kodeksu wykroczeń ten, kto kąpie się w miejscu zabronionym, podlega karze do 250 zł grzywny albo karze nagany. Co ważne, karane jest także samo przebywanie w wodzie. Wykroczenie to może zostać popełnione zarówno umyślnie, jak i nieumyślnie (np. gdy nie wiedzieliśmy, że kąpiel w danym miejscu jest zabroniona). Oczywiście, głównym powodem uznania danego kąpieliska za zakazane są względy bezpieczeństwa. Co roku bowiem w miejscach niestrzeżonych lub tam, gdzie kąpiel jest zakazana dochodzi do utonięć.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages