środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Najmłodsi z Kruszewca poznali baśnie i legendy polskie

2019-06-07 09:06:03 (ost. akt: 2019-06-07 09:21:22)

Autor zdjęcia: Barbara Januszczak

6 czerwca najmłodsi ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu, t.j z klas 0a, 0b, 0c oraz I-III udali się autobusami do Kętrzyna na spektakl teatralny "Polskie miasta w baśni i legendzie" w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie.

Sztuka przybliżyła dzieciom wiedzę na temat historii największych miast w Polsce. Scenografia bezpośrednio odzwierciedlała legendarne miejsca, dzięki czemu najmłodsi z łatwością mogli powiązać symbol miasta z historycznym wydarzeniem. Kostiumy i język stylizowany nawiązywał do pradawnych lat, nadając dziejowy charakter. Całe przedstawienie to podróż po mapie kraju. Dzieci widziały m.in. Bazyliszka, Smoka wawelskiego, poznańskie koziołki. Poznały legendy m.in. o toruńskich piernikach, hejnale. Do tego jeszcze zostały dołączone specjalne efekty świetlne i laserowe, co ubogacało spektakl i wzbudzało zainteresowanie małej widowni.

Uczniowie mogli zwiedzać miasta podczas niesamowitej podróży w czasie, która nie tylko uczyła ich postawy patriotycznej i wiedzy o swoim kraju, ale była też doskonałą okazją do zabawy.

Wszyscy powrócili zadowoleni i mądrzejsi do Szkoły. Dziękujemy kierowcom Ryśkowi Waszkiewiczowi i Tomkowi Lisowi za sprawne i bezpieczne przewozy naszych dzieci, a wójtowi Gminy Kętrzyn Pawłowi Bobrowskiemu za udostępnienie autokarów.

Elwira Żukowska
Foto: Barbara Januszczak


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Elwira

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages