Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Bawili się pomagając pogorzelcom

2019-06-03 13:31:17 (ost. akt: 2019-06-07 09:25:36)

Autor zdjęcia: Elwira Żukowska

31 maja w Szkole Podstawowej w Kruszewcu odbył się piknik, który był okazją do uczczenia Dnia Dziecka, a zarazem Dniem Sportu i Rodziny.

Od rana było gwarno i głośno. Panował ruch i poruszenie: rodzice, kadra pedagogiczna, pracownicy szkoły oraz uczniowie zaangażowani byli w przygotowanie imprezy. O 9.00 wszystkich przybyłych, a wśród nich m.in. dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Martę Szmyd, powitał dyrektor szkoły Jerzy Pruszyński. I się zaczęło…

A było m.in.: sprzedaż ciast, kiełbasek z grilla, napojów. Można było posmakować chleba własnej roboty ze smalcem, bigosu. Nie zabrakło słodkości: waty, popcornu, pączków itp.

Oprócz walorów smakowych, można było także spalić zbędne kalorie podczas konkurencji sportowych. Najwięcej emocji wzbudziło przeciąganie liny między rodzicami i nauczycielami, gdzie górą okazali się rodzice. Doping był niesamowity i wzbudził zainteresowanie ogromu uczniów. Dla amatorów oraz wielbicieli muzyki i śpiewania było zorganizowane stanowisko karaoke. Cieszyło się ogromną popularnością, bo jak się okazało chętnych do śpiewania nie brakowało. Najmłodsi z ochotą zjeżdżali i skakali na dmuchańcach. Można było zaopatrzyć się w nowe ubrania, ponieważ był zorganizowany kiermasz odzieży. Niemałym zainteresowaniem cieszył się „zakład fryzjerski”, gdzie można było upiększyć fryzurę różnokolorowymi włosami. Poza tym odbyła się licytacja pięknego tortu, upieczonego przez jednego z rodziców. Udało się go wylicytować za ponad 100zł. Na zakończenie odbyły się pokazy tańców breakdance pod opieką Piotra Frąckiewicza - absolwenta szkoły.

Celem tegorocznej biesiady było zebranie jak najwięcej funduszy na pomoc rodzinom poszkodowanym w pożarze w Karolewie. Dziękujemy wszystkim: rodzicom, kadrze pedagogicznej i pracownikom szkoły, uczniom za okazaną pomoc, za wypieki ciast, za pracę i zaangażowanie podczas pikniku, a szczególne podziękowania należą się Beacie Czepułkowskiej, która zasponsorowała i przygotowała balony dzieciom, nie mając swoich w szkole.

Podczas festynu z pewnością każdy znalazł coś dla siebie, a bogaty program imprezy zapewnił wszystkim wspaniałą zabawę przez wiele godzin! To wszystko działo się dla Was kochane dzieci, bo idąc za słowami Janusza Korczaka ”Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”… i my też!!! Każdy gest, nawet najdrobniejszy: zmienia świat, czyjś świat…

Elwira Żukowska
Foto: Beata Jaświn


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Elwira

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages