Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Gdzie na Dzień Dziecka?

2019-05-31 17:00:00 (ost. akt: 2019-05-31 17:49:31)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiony został w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. Obchodzony jest od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ.

Polsce i innych byłych państwach socjalistycznych Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest od 1950 w dniu 1 czerwca. Po raz pierwszy zorganizowano go w związku z akcją zbierania podpisów pod tzw. Apelem sztokholmskim. Od 1952 stało się świętem stałym. Jego inicjatorem jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Od 1994 tego dnia w Warszawie obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży.

Co ciekawe, przed II wojną światową z inicjatywy Polskiego Komitetu Opieki nad Dzieckiem od 1929 roku w dniu 22 września obchodzono Święto Dziecka. Tego dnia po mszach w kościołach dzieci udawały się do szkół na uroczyste akademie, a następnie na przygotowane wycieczki i zabawy, w czasie których rozdawano słodycze, zakupione ze środków pozyskanych ze zbiórek publicznych.

Tradycyjnie już 1 czerwca nie może zabraknąć wielu atrakcji dla najmłodszych. W powiecie kętrzyńskim odbędzie się z tej okazji kilka imprez. Na które z nich warto się wybrać?

W Korszach dzieci zaczną świętować już 31 maja. O godz. 16.00 na terenie Publicznego Miejsca Spotkań rozpocznie się piknik w ramach XXI Warmińsko - Mazurskich Dni Rodziny. Na najmłodszych będą czekały m.in. balonowe zwierzaki, stoiska z robotami, literacki tor przeszkód, kącik plastyczny i kulinarny, występy zespołów wokalnych i tanecznych, dmuchana zjeżdżalnia i kiełbaski z grilla.

Najwięcej wydarzeń odbędzie się jednak oczywiście dzień później. Masą atrakcji kusi Kętrzyńskie Centrum Kultury. W amfiteatrze w Kętrzynie impreza wystartuje o godz. 11.00 i potrwa do 18.00. Co będzie się działo? Kuchnia słodkich niespodzianek, kraina pracy twórczej, garaż komputerowego gracza, rodzinne karaoke, budowlane wyspy - bezpieczna klockolandia, ogród zwariowanych trampolin i zjeżdżalni to tylko kilka z wielu przygotowanych na to wydarzenie propozycji. - Dzień Dziecka musi być atrakcyjny i kolorowy. I taki będzie w tym roku w kętrzyńskim Amfiteatrze. Już dziś gorąco zapraszamy i gwarantujemy, że dobrej zabawy i niespodzianek dla najmłodszych w dniu ich święta nie zabraknie - zachęcają organizatorzy.

O godz. 13.00 w swoim amfiteatrze zabawę rozpoczną mieszkańcy Barcian i okolic. W programie m.in.: animacje dla dzieci, pokazy straży pożarnej i straży granicznej, foto ścianka z gadżetami, konkurencje sportowe, konkurs na najlepsze przebranie i występy artystyczne.

1 czerwca w Karolewie każdy, chociaż na chwilę będzie mógł zostać strażakiem. Wójt Gminy Kętrzyn wraz z OSP Karolewo przygotowali takie atrakcje, jak m.in. pokazy strażackie, zabawy hydronetką. dmuchańce, malowanie twarzy, przejażdżki bryczką czy przedstawienie kukiełkowe. Impreza rozpocznie się o godz. 15.00 na miejscowym stadionie.

Bawić się będą tego dnia też reszelanie. Piknik rozpocznie się o godz. 10.00 w amfiteatrze. W programie m.in. animacje dla dzieci, występy artystyczne, słodkie niespodzianki i grochówka

Wojciech Caruk

fot.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages