środa, 28 października 2020. Imieniny Narcyza, Serafina, Wioletty

XVI Gminny Konkurs Ekologiczny Klas III „ Świat wokół nas”

2019-05-29 08:01:13 (ost. akt: 2019-05-29 08:15:55)

Autor zdjęcia: Elwira Żukowska

24 maja w Szkole Podstawowej w Kruszewcu odbył się XVI Gminny Konkurs Ekologiczny klas III „ Świat wokół nas”. Wzięło w nim udział 11 uczniów ze szkół podstawowych Gminy Kętrzyn, tj z : Biedaszek, Kruszewca, Nakomiad i Wilkowa.

Najlepszych ekologów klas III oraz gości przywitał dyrektor gościnnej szkoły, Jerzy Pruszyński. Na początek wszyscy odśpiewali piosenkę: „Święto Ziemi”, która także towarzyszyła podczas całego przebiegu rozgrywki.

Finaliści szkolni zmagali się z testem zawierającym 27 zadań zamkniętych, otwartych, uzupełnianek, zagadek. Maksymalna ilość punktów do zdobycia to 44. Zwycięzcami zostali: Maciej Kieżun, Daniel Szarejko ze SP w Kruszewcu oraz Hubert Mikołajczuk ze SP Nakomiad.

Wszyscy zwycięzcy i uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy SP w Kruszewcu oraz pozyskane od sponsorów przez organizatora. Dziękuję nauczycielom: Elżbiecie Mackiewicz, Kseni Góźdż, Jolancie Adamowicz za wspaniałe przygotowanie do tegorocznej edycji oraz zapraszam na kolejną. Dziękuję także za przyjęcie zaproszenia Inspektor Oświaty Gminy Kętrzyn p. Annie Abramowicz, która aktywnie uczestniczyła w obradach jury.

Ekologia… Jak ważny jest to problem i temat? Bardzo ważny, bo pokój na Ziemi nie może być osiągnięty bez pokoju z przyrodą, a tego uczmy od najmłodszych lat i temu służy ten konkurs.

Organizator: Elwira ŻukowskaPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Elwira

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages