Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Dzieci poznawały ciężką pracę strażaków

2019-05-23 14:18:50 (ost. akt: 2019-05-23 14:42:35)

Autor zdjęcia: Anna Rutkowska

Kolejne spotkanie z cyklu "Strażackie Przygody" odbyło się w Powiatowym Domu Kultury "Czerwony Tulipan" w Kętrzynie. Tym razem gościliśmy przesympatyczną III klasę ze Szkoły Podstawowej 3 z wychowawczynią Haliną Moczyńską. Pani może być naprawdę dumna ze swoich podopiecznych. To grzeczne i bardzo mądre dzieci o czym przekonał się prowadzący, niezastąpiony Krzysztof Lebiedziok.

Dzieci miały okazję powtórzyć znane już wcześniej zasady postępowania w razie pożaru. Wiedzą już, na czym tak naprawdę polega praca strażaków, i że jest ona naprawdę bardzo ciężka. Dzieci miały okazję obejrzeć też kilka animowanych filmów instruktażowych dotyczących pożarów, a także zapoznać się ze znakami ewakuacyjnymi.

Największe zainteresowanie wzbudził fantom i ćwiczenia z resuscytacji krążeniowo-oddechowej, które mogą uratować życie. Wszystkie dzieci bardzo chętnie brały udział w ćwiczeniach. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, był też słodki poczęstunek.

Dziękujemy Krzysztofowi Lebiedziokowi za przekazanie cennych informacji i ogromne zaangażowanie w pracę z dziećmi. Dziękujemy Halinie Moczyńskiej i jej wychowankom za przybycie do PDK. Zapraszamy kolejne klasy z całego powiatu kętrzyńskiego.

Anna Rutkowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages