Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Eurowybory za pasem

2019-05-24 16:00:00 (ost. akt: 2019-05-24 07:40:22)

W niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego. Ważne, bo w Brukseli zapadają decyzje istotne dla Polski i dla Warmii i Mazur. Ale też ważne, bo na jesieni odbędą się wybory parlamentarne. Wynik eurowyborów może mieć na nie wpływ.

Po raz pierwszy swoich przedstawicieli do parlamentu europejskiego wybieraliśmy w 2004 roku. W najbliższą niedzielę do wyborów pójdziemy zatem po raz czwarty.
Będziemy wybierali 52 europosłów w 13 okręgach wyborczych. W naszym okręgu wyborczym — okręg nr 3 — będą pracowały łącznie 2082 komisje obwodowe. Lokale wyborcze będą otwarte o godz. 7., głosowanie potrwa do godz. 21. W wyborach mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które nie zostały pozbawione praw wyborczych.

Każdy wyborca jest przypisany do konkretnego obwodu ze względu na swoje miejsce zameldowania. Warto pamiętać, że nie ma żadnych zmian w porównaniu z ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi. Będziemy głosować tam, gdzie poprzednio.

Jak głosujemy?

Otóż będzie jedna karta do głosowania, głosujemy tylko na jednego kandydata. — A głosujemy poprzez postawienie znaku X (muszą być to co najmniej dwie przecinające się linie) w kwadracie przy nazwisku kandydata, którego chcemy poprzeć — przypomina Piotr Sarnacki, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Olsztynie.

Głosujemy tylko na jednego kandydata i jedną listę. Jeśli w ramach tej samej listy postawimy kilka krzyżyków przy kilku kandydatach, to głos będzie policzony osobie na najwyższym miejscu na liście. Jeśli zaś postawimy kilka krzyżyków przy nazwiskach kandydatów z różnych list, głos będzie nieważny.

red.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages