Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Ruszyła fala pomocy dla pogorzelców z Karolewa

2019-05-15 16:22:52 (ost. akt: 2019-05-16 07:23:37)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Emocje po niedzielnym pożarze w Karolewie jeszcze nie opadły. Wiele rodzin straciło dach nad głową i dorobek swojego życia. Na szczęście obyło się bez ofiar. Bardzo szybko ruszyła też pomoc dla poszkodowanych.

Zobacz także: Pożar było widać z ponad dwudziestu kilometrów. Dzielna postawa trzynastoletniego chłopca [GALERIA] Pożar było widać z ponad dwudziestu kilometrów. Dzielna postawa trzynastoletniego chłopca [GALERIA] Trwa jeszcze dogaszenie potężnego pożaru, do którego doszło 12 maja późnym wieczorem w Karolewie. Na miejscu pracowali strażacy z trzech powiatów. Dziecko...
Zobacz także: Kiermasz ciast dla młodego bohatera i jego rodziny Kiermasz ciast dla młodego bohatera i jego rodziny Tragedia, która wydarzyła się w niedzielę (12 maja) w Karolewie wstrząsnęła społecznością lokalną. – To są w końcu rodziny, które mieszkają tuż obok nas,...
Już w poniedziałek, 13 maja pojawiły się pierwsze internetowe zbiórki, założone przez rodziny pogorzelców oraz po prostu ludzi dobrej woli.

Wesprzeć poszkodowane rodziny będzie można podczas różnych akcji. Już jutro, 16 maja o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 4 odbędzie się kiermasz ciast. 22 czerwca na boisku Orlik przy SP4 rozegrany zostanie Charytatywny Turniej Piłki Nożnej. Nad przygotowaniem społecznych akcji pracuje już Urząd Gminy oraz wolontariusze związani m.in. z kętrzyńskim Sztabem WOŚP. Pieniądze zbiera Stowarzyszenie Edukacja Rozwój Aktywność ERA na numer konta: 35 1160 2202 0000 0000 9850 1831 z dopiskiem "darowizna na pomoc poszkodowanym w pożarze w Karolewie".

O kolejnych akcjach będziemy informować.

car


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages