Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Kiermasz ciast dla młodego bohatera i jego rodziny

2019-05-15 12:15:40 (ost. akt: 2019-05-15 12:47:19)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Tragedia, która wydarzyła się w niedzielę (12 maja) w Karolewie wstrząsnęła społecznością lokalną. – To są w końcu rodziny, które mieszkają tuż obok nas, dlatego chcemy pomóc – mówią zapytani rodzice spotkani w Szkole Podstawowej nr 4 w Kętrzynie. To właśnie tam w czwartek (16 maja) od godz. 9 rozpocznie się kiermasz ciast, by wesprzeć finansowo jej uczniów, którzy stracili wszystko w pożarze.

Zobacz także: Pożar było widać z ponad dwudziestu kilometrów. Dzielna postawa trzynastoletniego chłopca [GALERIA] Pożar było widać z ponad dwudziestu kilometrów. Dzielna postawa trzynastoletniego chłopca [GALERIA] Trwa jeszcze dogaszenie potężnego pożaru, do którego doszło 12 maja późnym wieczorem w Karolewie. Na miejscu pracowali strażacy z trzech powiatów. Dziecko...
- Na kiermasz ciast zapraszam wszystkich mieszkańców Kętrzyna. Zebrane pieniądze przeznaczymy dla Oliwki (8 l.) i jej brata (Wojtka 12 l.), którzy są uczniami naszej szkoły. Gorąco zachęcam do pomocy – mówi Anna Smolińska, wychowawczyni Oliwii.

Kiermasz ciast odbędzie się 16 maja od godz. 9 na parterze w szkolnej świetlicy. W tym czasie do sekretariatu szkoły można przynosić m.in.: przybory szkolne, pościel, ręczniki, zabawki oraz ubrania: Wojtek 158 cm rozmiar obuwia 38, Oliwia 134 cm rozmiar obuwia 33/34.

Dzięki postawie Wojtka udało się zapobiec większej tragedii. To on zadzwonił po straż pożarną informując, że nie ma możliwości wydostania się z objętego pożarem mieszkania.

- Nasz dyżurny poinformował go, jak ma się zachowywać. Dzięki temu przybyłym na miejsce strażakom udało się sprawnie ewakuować chłopca i jego psa, co zapobiegło tragedii. Ta postawa jest godna pochwały i zasługuje na wyróżnienie - mówi bryg. Szymon Sapieha, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

O Wojtku już ogólnopolskie media mówią jako o młodym bohaterze. Teraz nasz bohater i jego rodzina potrzebują pomocy.

Ewa Brzostek
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages