środa, 28 października 2020. Imieniny Narcyza, Serafina, Wioletty

Oplątwy w Karolewie!

2019-05-14 20:54:49 (ost. akt: 2019-05-14 19:00:29)

Autor zdjęcia: Janina Fąderska

Oplątwy - czym są i do czego służą opowiedzą wam architekci krajobrazu z Karolewa.

Oplątwy to rośliny, które nie posiadają systemu korzeniowego. Wodę i niezbędne do życia składniki pokarmowe pochłaniają z powietrza. Tych tropikalnych roślin nie sadzimy – w swoim środowisku naturalnym żyją „oplątane” wokół gałęzi drzew lub skał. Niezwykły wygląd sprawił, że stały się popularnym elementem kompozycji roślinnych prezentujących najnowsze trendy w dekoracjach roślinnych.

Panie Natalia Bielińska i Magdalena Witkowska - Hrycek postanowiły zapoznać w praktyczny sposób uczniów z oplątwami organizując ciekawe zajęcia praktyczne.
Gdy uczniowie technikum architektury krajobrazu zapoznali się z budową, zasadami pielęgnacji i uprawy tych niezwykłych, tropikalnych kwiatów przystąpili do wykonywania dekoracji. Oplątwy jako rośliny niezwykle łatwe w uprawie mogą być ozdobą wnętrz zarówno nowoczesnych jak i tych bardziej tradycyjnych. Sprawdzą się w hotelowym holu oraz eleganckim salonie.

Niezliczona mnogość kompozycji i aranżacji, które można z nich wykonać czyni z nich rośliny uniwersalne. W trakcie wykonywania „żywych obrazów” młodzi architekci krajobrazu nauczyli się technik tworzenia dekoracji oraz możliwości łączenia oplątw z innymi roślinami. W trakcie zajęć powstały kompozycje, które staną się kolejną dekoracją pracowni oraz zostaną zaprezentowane na tegorocznych olsztyńskich targach „Pamiętajcie o ogrodach”.


Tekst: Natalia Bielińska
Zdjęcia: Natalia Bielińska, Magdalena Witkowska - Hrycek


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: karolewo12

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages