Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Come back Projektu Legendy. Po dwóch latach muzycy znów razem

2019-05-08 19:59:21 (ost. akt: 2019-05-08 20:07:23)

Autor zdjęcia: Dorota Gawerska

Projekt Legendy to czwórka kętrzyńskich muzyków związanych z lokalną scena od... zawsze. Dwóch z nich tworzyło legendarną Synkopę, pozostała dwójka jest dobrze znana z Dr Watta (a wcześniej z grupy ONK). Po dwóch latach od występu w klubie Winners kwartet powraca w to samo miejsce.

Projekt Legendy to nazwa kwartetu, który objawił się na muzycznej scenie Kętrzyna po raz pierwszy w roku 2017. Tworzą go doświadczeni muzycy związani z zespołami Synkopa i Dr Watt.

Skład: Paweł Bielecki - śpiew i Paweł Korol - gitara (obaj Dr Watt) oraz Waldemar Rudziński - gitara i Roman Szymanowski - bas (obaj Synkopa)

DR WATT
Powrót Dr Watta w 2013 roku był dużym wydarzeniem na lokalnej scenie muzycznej. Tym bardziej, że grupa wróciła po blisko dwóch dekadach milczenia. Obecnie (chwilowo) w zawieszeniu. Na każdy jej koncert przychodzą fani, którzy pamiętają zespół jeszcze z lat dziewięćdziesiątych. Na szczęście to grono uzupełniają też młodsze pokolenia.

SYNKOPA
Synkopa od lat osiemdziesiątych praktycznie nie istnieje. Muzycy, którzy zaczynali na początku lat siedemdziesiątych, zajęli się swoimi własnymi sprawami, lecz pamięć o nich przetrwała. W czasach swojej świetności jeden z pierwszych zespołów hard rockowych w Polsce zjeździł kraj wzdłuż i wszerz. Niestety w tamtych czasach tylko nieliczni mieli dostęp do studia nagrań, dlatego też żaden z utworów Synkopy nie doczekał się profesjonalnej rejestracji.

Projekt Legendy - Come Back
14.06.2019 || Kętrzyn - Winners Sprot Bar
Początek godz. 20.Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: TrocheKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages