Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Hobby Jerzego Pruszyńskiego to praca z młodzieżą

2019-05-06 11:59:19 (ost. akt: 2019-05-06 12:32:25)

Autor zdjęcia: archiwum SP1 Kętrzyn

W kwietniu klasa 6a ze Szkoły Podstawowej nr 1 gościła trenera z klubu rolkowego ,,Blue Bear" Jerzego Pruszyńskiego.

Jego hobby to praca z młodzieżą, wyciąganie z nich talentów, odkrywanie i pomoc w realizacji ich pasji. Przez lata był trenerem drużyny koszykarskiej, bilardowej i hokeja na rolkach. To także śpiewający drużynowy i doskonały matematyk. Fascynacja rolkami była przypadkowa. Jako nauczyciel spotykał na swojej drodze uczniów z różnymi charakterami. Tym razem była to grupa niepokornych chłopaków, z którymi pojechał jako opiekun na zawody „Jazdy agresywnej – RUMORY”. Właśnie wtedy poczuł chęć rozwijania się w tym kierunku.

– Na dobry początek trzeba było zorganizować bezpieczne miejsce do ćwiczeń. Tak oto powstał teren o nazwie „Dwójeczka”. Wszyscy wtedy ściągali różne sprzęty i budowali Skatepark – wspomina pan Jurek. Gdy Polski Związek Sportów Wrotkarskich ogłosił konkurs na powstanie drużyn hokeja, podjął się wyzwania. Owocem tej próby było powstanie drużyny na rolkach SHT (Skate Hokej Team) OMEGA – Kętrzyn. Wraz z nią jeździł po kraju przez pięć lat. Potem zafascynował się bilardem. Zrobił uprawnienia i kształcił młodzież osiągając liczne sukcesy. We wrześniu 2018 roku zdobył pełne uprawnienia instruktora sportów wrotkarskich i rozpoczął przygodę z freestyle – slalom, czyli jazdą artystyczną na rolkach. Dzięki rolkom i ludziom, z którymi pracował, zwiedził liczne kraje tj. Francję, Niemcy, Hiszpanię, Holandię, Czechy oraz Włochy.

Spotkanie z szóstoklasistami miało charakter prezentacji na żywo. Pan Jerzy do pokazów zaangażował uczniów z tej klasy, a zarazem członków drużyny. Chłopcy przedstawiali kolejne triki i oczywiście swoje umiejętności. Każdy z nich zajmuje się czymś innym. Wojtek Kasprzak specjalizuje się w skoku przez tyczkę. Jego rekord to ponad 90 cm. Jest jednym z lepszych zawodników BLUEBEARA w konkurencji Jump. Wiktor Smosarski upodobał sobie jazdę na rolkach między kubeczkami na jednym kole. Jest wyróżniającym się zawodnikiem drużyny w konkurencji battle, classic. Posiada stypendium burmistrza miasta Kętrzyn za zdobycie tytułu brązowego medalisty i II wicemistrza Mistrzostw Polski. Obaj są reprezentantami kadry narodowej. Reprezentowali Polskę na mistrzostwach świata w Holandii i mistrzostwach Europy w Barcelonie. Jerzy Pruszyński wciąż kieruje się zasadą „Per aspera ad astra – Przez trudy do gwiazd”. Nie poprzestaje w poszukiwaniu i odkrywaniu pasji u siebie. Obecnie najnowszym "szaleństwem" są drony. Już odbył niezbędny kurs instruktora pilotażu BSP (bezzałogowe statki powietrzne) i w ten sposób odbywa podniebne loty. Jest dowodem na to, że warto wierzyć w swoje możliwości, nigdy się nie poddawać i nie poprzestawać na realizowaniu swoich pasji.

Pan Jerzy był kolejnym gościem klasy 6 a w ramach „Spotkań z ciekawymi ludźmi”. Organizowanie tego rodzaju kontaktów z pasjonatami i specjalistami może być wskazówką dla młodych ludzi w odkrywaniu i realizowaniu ich zainteresowań. Serdecznie dziękujemy Jerzemu Pruszyńskiemu za poświęcony czas.

Dorota Gwarda
Szkoła Podstawowa nr 1

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages