Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Kętrzyńscy strażnicy w gronie najlepszych

2019-05-06 10:01:24 (ost. akt: 2019-05-06 11:55:55)

Autor zdjęcia: Bieszczadzki Oddział SG

27 kwietnia w Przemyślu w ramach Maratonu Twierdzy Przemyśl, odbyły się V Mistrzostwa Straży Granicznej w Kolarstwie Górskim. Impreza wchodzi w cykl prestiżowych wyścigów rowerowych CYKLOKARPATY, odbywających się w południowo-wschodniej Polsce. Czołowe miejsca zajęli funkcjonariusze Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie oraz Warmińsko - Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Mistrzostwa SG w Kolarstwie Górskim zawarte są w Kalendarzu Imprez Sportowych Straży Granicznej. Funkcjonariusze zgłoszeni do zawodów rywalizowali na trasie MEGA, na dystansie 38 km. w kategoriach indywidualnej kobiet, mężczyzn oraz drużynowej. W zawodach łącznie wzięło udział 51 strażników granicznych reprezentujących 10 jednostek organizacyjnych SG w tym oddziały, ośrodki szkolenia oraz Komendę Główną.

Jak co roku trasa była bardzo wymagająca, głównie ze względu na różnorodność nawierzchni oraz górzyste ukształtowanie okolic Przemyśla.

W klasyfikacji drużynowej Straży Granicznej duży sukces odniosła reprezentacja Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, która wywalczyła II miejsce, ustępując jedynie gospodarzom imprezy - Bieszczadzkiemu Oddziałowi SG. Na trzeciej pozycji uplasowała się reprezentacja Karpackiego Oddziału SG. Tuż za podium, na czwartym miejscu sklasyfikowano reprezentację Warmińsko - Mazurskiego Oddziału SG. Srebrna drużyna CSSG wystąpiła w składzie: kpt. SG Piotr Witkowski, mł. chor. SG Irmina Sikora-Kołodziej, st. sierż. SG Paweł Dejnarowicz. W skład W-MOSG weszli: kpr. Ewelina Ochryniuk z Placówki SG w Barcianach oraz dwóch funkcjonariuszy z komendy oddziału.

Reprezentanci kętrzyńskich ośrodków osiągnęli również indywidualne sukcesy. Srebro w kategorii kobiet "wykręciła" mł. chor. SG Irmina Sikora-Kołodziej, a kpt. SG Piotr Witkowski zajął 4 miejsce wśród mężczyzn.

red.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages