Zapaśnicy z Karolewa najlepsi w Polsce

2019-05-03 20:00:00(ost. akt: 2019-05-03 14:13:54)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

W ostatni weekend kwietnia w Olsztynie w Międzynarodowym Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików wzięło udział ponad 400 zawodników i zawodniczek z Polski, Rosji i Litwy.
Zawodnicy z Gminnego Klubu Sportowego „Orzeł” Karolewo zajęli czołowe lokaty. W kat. 44 kg. Kacper Koczergo zdobył złoty medal w pięknym stylu pokonując m.in. w półfinale reprezentanta Rosji. W finale spotkał się z zawodnikiem z sąsiedniego klubu z Kętrzyna Łukaszem Łukasikiem z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Olimp” Kętrzyn, z którym zwyciężył przez położenie na łopatki. Maciej Szmyd w kat. 48 kg. zajął II miejsce. Zawodnik był wielką nadzieją trenerów i mógł sięgnąć po pierwsze miejsce. Niestety ze względu na osłabienie organizmu po długiej chorobie nie zdołał odzyskać pełni formy. Mimo to, stanął dumnie na podium.

W ten sam weekend w Bydgoszczy 18-letni kętrzynianin Paweł Mucha z „Orła” Karolewo na Mistrzostwach Polski Seniorów w kat. 61 kg. zdobył brązowy medal. Przez 43 lata żaden zawodnik nie sięgnął po medal w grupie seniorów! Tym większym zaskoczeniem był fakt, że junior pokonał wielu starszych kolegów, a w walce o brązowy medal pokonał 28 latka Mateusza Jasia z wielkopolskiego klubu. Należy wyjaśnić, że w tym roku Polski Związek Zapaśniczy dopuścił juniorów do walk z seniorami.

Polski Związek Zapaśniczy dostrzegł wysiłki wójta gminy Kętrzyn Pawła Bobrowskiego i uhonorował go Złotą Odznaką PZZ. To uznanie za wkład w rozwój sportu zapaśniczego oraz umożliwienie dzieciom i młodzieży ze wsi wyjazdów w celu wzięcia udziału w zdrowej rywalizacji sportowej.

Trener Łukasz Szmyd za dotychczasowe wyniki szkoleniowe otrzymał Złotą Odznakę PZZ, która została uroczyście wręczona na Międzynarodowym Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików w Olsztynie.