Wielkanocne "jajko" nie dla naszych piłkarzy

2019-04-20 19:41:38(ost. akt: 2019-04-21 08:55:13)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Wielka Sobota i piłkarskie emocje. Niestety niekoniecznie pozytywne. Drużyny z naszego powiatu nie będą tego weekendu dobrze wspominać.
Czwartoligowcy nie mają powodów do radości. Granica Kętrzyn podejmowała na stadionie przy ul. Kazimierza Wielkiego drużynę Jezioraka Iława. Goście zdobyli pierwszą bramkę już w pierwszej połowie i praktycznie ustawili mecz pod siebie. Dowodem na to był szereg niewykorzystanych sytuacji oraz dwa gole zdobyte w drugiej części meczu. Przed większa utratą goli oprócz bramkarza uchroniły Granicę słupki i poprzeczka. Honorowego gola dla kętrzynian zdobył Paweł Miłoszewski.

Nieprzyjemne informacje napłynęły też z Lubawy. MKS Korsze schodził na przerwę prowadząc 1:0 po golu Piotra Kozłowskiego. Jednak w drugiej połowie zawodnicy Motoru strzelając dwie bramki zapewnili sobie zwycięstwo.

W "okręgówce" jeden punkt udało się zainkasować reszelskim Orlętom. Na boisku w Wielbarku w meczu z miejscowym Omulewem padł remis 1:1. Orlęta prowadziły nawet do przerwy po golu Pawła Romańczuka w 23. minucie.

Bez punktów niestety Wilczek. Drużyna z Wilkowa przegrała u siebie z Vęgorią Węgorzewo 0:2.

Nasz jedyny reprezentant w A-klasie Jurand Barciany przegrał na własnym stadionie z Falą Warpuny 0:1.

Nie brakowało emocji w B-klasie. Niestety, po zaciętym meczu w Rynie Szansa Reszel przegrała z miejscową Pogonią 2:3. Wystarczy tylko zauważyć, że jeszcze kilka minut po przerwie Pogoń prowadziła 2:0, a w 85. minucie był remis 2:2. Strzeleckie szanse dla reszelskiej Szansy wykorzystali Krzysztof Tatarczuch i Patryk Jankowski. Niestety w doliczonym czasie gry gospodarze celnym strzałem przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.