Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Poznaliśmy najlepszych kryminalnych roku na Warmii i Mazurach. II miejsce zajęli kętrzyńscy policjanci

2019-04-12 18:14:22 (ost. akt: 2019-04-12 16:41:26)
Kętrzyńscy funkcjonariusze znaleźli się w ścisłej czołówce województwa

Kętrzyńscy funkcjonariusze znaleźli się w ścisłej czołówce województwa

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

W Szczytnie odbyły się wojewódzkie eliminacje do ogólnopolskiego konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2019”. Po raz kolejny w obiektach WSPol spotkali się najlepsi policjanci z regionu, reprezentujący służbę dochodzeniowo-śledczą, operacyjno-rozpoznawczą, technicy kryminalistyczni oraz nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą. Zwycięska drużyna tego etapu konkursu będzie reprezentować region podczas ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w Szkole Policji w Pile.

W czwartek, 11 kwietnia w Szczytnie w obiektach Wyższej Szkoły Policji spotkali się policjanci służby kryminalnej reprezentujący wszystkie komendy miejskie i powiatowe policji garnizonu warmińsko-mazurskiego. W skład drużyn weszli policjanci dochodzeniowo-śledczy, operacyjno-rozpoznawczy, technicy kryminalistyki oraz policjanci nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą. Wszyscy oni rywalizowali indywidualnie oraz drużynowo w konkurencjach z wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz w strzelaniu z broni służbowej. Przeprowadzone konkurencje pozwoliły wyłonić najlepszych indywidualnie policjantów poszczególnych specjalności oraz najlepsze drużyny w garnizonie.

Wśród uczestniczących w konkursie drużyn na podium stanęły:

1. Pierwsze miejsce - drużyna z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie

2. Drugie miejsce - drużyna z Komendy Powiatowej w Kętrzynie

3. Trzecie miejsce - drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach


Policjant nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą:

1. KMP Elbląg – asp. szt. Małgorzata Szysz

2. KPP Nowe Miasto Lubawskie – podkom. Rafał Dębowski

3. KPP Kętrzyn – asp. szt. Kamilla Sobiech


Eliminacje wojewódzkie konkursu objęte były patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Tomasza Klimka oraz Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie reprezentowanego przez przewodniczącego zarządu nadkom. Sławomira Koniuszego. W organizacji i przeprowadzeniu eliminacji wsparcia udzieliła kadra Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Najlepsi policjanci otrzymali puchary i nagrody ufundowane przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie.

Źródło: KPP Kętrzyn

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages