Siatkówka czuje się u nas dobrze

2019-04-11 10:00:00(ost. akt: 2019-04-12 16:11:00)

Autor zdjęcia: Marek Szymański

WYDARZENIE\\\ Siatkarskie Mistrzostwa Polski juniorek, które odbywają się w Kętrzynie po raz kolejny pokazują, że tego typu turnieje mają u nas sens. Mamy organizacyjne doświadczenie, piękną halę i wspaniałych kibiców. Czekamy na... drużynę.
Spośród ośmiu drużyn, które uczestniczą w czempionacie żadna nie jest z naszego regionu. W grze o tytuł Mistrzyń Polski zostały siatkarki reprezentujące KS Pałac Bydgoszcz, MUKS Dagfil Tomaszów Mazowiecki, Budowlanych Łódź i MKS Dąbrowę Górniczą (w grupie A) oraz SPS Volley Piła, LTS Legionovię Legionowo, ENEA Energetyk Poznań oraz MKS San Pajda Jarosław (w grupie B). Ale możemy trzymać kciuki np. za Klaudię Laskowską — wychowankę klubu „zza miedzy” MUKS Omega Mrągowo.

Klaudia w sezonie 2018/2019 gra w barwach SPS Volley Piła. — Dziewczęta w pięknym stylu wygrały ligę wojewódzką, ćwierćfinały, półfinały Mistrzostw Polski i zameldowały się w finale jako jedne z faworytek turnieju — mówi Andrzej Wachowicz, trener MUKS Omega Mrągowo. — Mamy nadzieję, że Klaudia zagra w meczu o pierwsze miejsce Mistrzostw Polski.

Po pierwszym dniu turnieju to pilanki najłatwiej pokonały rywalki. W starciu SPS Volley Piła – MKS SAN-Pajda Jarosław rywalki zmusiły je do większego wysiłku jedynie w pierwszym secie. Ale na koniec i tak było 3:0. W tej samej grupie dobrze zaczęły siatkarki Energetyka Poznań z faworyzowaną Legionovią. Po wygranym secie oddały jednak przeciwniczkom grę i przegrały.

W meczu otwarcia do końca nie było jasne, kto wygra. Zawodniczki Pałacu Bydgoszcz wygrały pierwszego seta w turnieju 26:24, ale potem przegrały do 20. Inicjatywę przejęły w trzecim secie, kiedy znów po ciężkim boju wygrały 28:26. I kiedy można się było spodziewać zakończenia meczu zwycięstwem 3:1 siatkarki MKS Dąbrowa Górnicza odrobiły straty w czwartym secie (wygrały go 25:23), a potem zadały ostateczny cios w piątym secie wygrywając go 15:9, a całe spotkanie 3:2.

W drugim meczu grupy A spotkały się drużyny MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki i Budowlanych Łódź. Lepiej zaprezentowały się juniorki klubu z Mazowsza, które zwyciężyły dwa pierwsze sety. Potem na chwilę „wróciły do gry” łodzianki, ale to ich rywalki cieszyły się z końcowego sukcesu.

W czwartek w grupie A układ gier wygląda następująco: MKS Dąbrowa Górnicza – Budowlani Łódź i KS Pałac Bydgoszcz – MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki, zaś w grupie B: MKS SAN-Pajda Jarosław – ENEA Energetyk Poznań i SPS Volley Piła – LTS Legionovia Legionowo. W piątek niektóre mecze będą już tylko formalnością, ale emocji z pewnością nie zabraknie.

18:00 - (Grupa B) - ENEA Energetyk Poznań – SPS Volley Piła

W sobotę rozegrane zostaną mecze o miejsca siódme (godz. 10) i piąte (godz. 12). Tego dnia spotkają się też półfinalistki turnieju (godz. 16. i 18.). W niedzielę walka o medale — mecz o brąz o godz. 10., a to najważniejsze „złote” spotkanie rozpocznie się o godz. 12.30. Oczywiście wszystkie spotkania rozgrywane są w hali MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego 12A w Kętrzynie. Zapraszamy!