Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Piesza potrącona na pasach

2019-04-03 19:05:14 (ost. akt: 2019-04-03 18:28:45)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Kętrzynie na ul. Sikorskiego. Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia pieszej. 56-letnia kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniane będą w prowadzonym przez policjantów postępowaniu.

2 kwietnia ok. godz. 15:20 w Kętrzynie na ul. Sikorskiego doszło do potrącenia pieszej. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący peugeotem 46-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa pieszej na oznakowanym przejściu dla pieszych doprowadzając do jej potrącenia. 56 – letnia kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane teraz przez policjantów w prowadzonym postępowaniu. Kierowca peugota był trzeźwy.

Przypominamy kierowcom!

Znak D-6 „Przejście dla pieszych”, jest nie tylko informacją dla kierowcy o tym, że dojeżdża do przejścia. Znak ten także zobowiązuje kierowcę do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności. Szczególnie ostrożność tą należy zachować na przejściach, które są słabo oświetlone lub też, które znajdują się w rejonach skrzyżowań dróg.

Warto znać podstawowe zasady, których przestrzeganie jest niezbędne, aby uchronić siebie i innych przed zdarzeniami drogowymi:

1. Pieszy zobowiązany jest korzystać z chodnika, a jeśli go nie ma, z jezdni pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustąpienia miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi. Zobowiązany jest iść lewą stroną drogi. To zapewni lepszą widoczność i bezpieczeństwo.

2. Pieszy zobowiązany jest korzystać z oznaczonych przejść dla pieszych i sygnalizacji świetlnej (zielone światło).

3. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem jest dozwolone, gdy odległość od przejścia wynosi ponad 100 m i nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa. Zanim przejdziesz popatrz w lewo w prawo a potem jeszcze raz w lewo. Jeśli nic nie nadjeżdża przechodź.

4. Zadbaj o swoje i innych bezpieczeństwo. Po zmierzchu używaj elementów odblaskowych widocznych dla innych uczestników ruchu.

5. Nigdy nie wychodź na jezdnię zza autobusu, bądź innego pojazdu lub jakiejkolwiek przeszkody.

Źródło: KPP Kętrzyn

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Obywatel #2708992 | 217.99.*.* 3 kwi 2019 20:17

  Uwazam ze trzeba zrobic wkoncu sygnalizacje świetlna dla pieszych zeby wkoncu pieszy zrozumial co to jest tez mandat i wtargniecie sie na pasach na świetle czerwonym. Jestem za karaniem pieszych i za Sygnalizacja świetlna, bo pieszy nie bedzie przestrzegal przepisów,bo pieszy nie rozumie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages