Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Uczniowie z Kruszewca poznawali strażackie przygody

2019-03-29 12:32:33 (ost. akt: 2019-03-29 11:40:44)

Autor zdjęcia: Elwira Żukowska

27 marca uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu udali się do Powiatowego Domu Kultury „ Czerwony Tulipan” w Kętrzynie na spotkanie z cyklu „Strażackie Przygody”.

Dyrektor PDK, Marlena Szypulska, serdecznie wszystkich powitała i oprowadziła dzieci po całym Domu Kultury, łącznie ze swoim gabinetem. Uczniowie obejrzeli najnowszą wystawę „Kętrzyn mojej młodości”. Pobawili się w sali zabaw. Dowiedzieli się jak wygląda na co dzień praca ludzi „kultury” na różnych stanowiskach. Niektórzy mogli poczuć się jak szef, siadając na dyrektorskim fotelu. Trzecioklasiści czuli się swobodnie i bez żadnego skrępowania zadawali pytania i zaglądali w zakamarki.

Kolejnym punktem była wizyta strażaka, który wrócił świeżo z akcji ratowniczej w Reszlu - Krzysztofa Lebiedzioka z Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Kętrzynie. Bardzo dzielnie i pomimo zmęczenia, sprawnie i ciekawie zajmował się dziećmi. Zajęcia zaczęły się lekkim treningiem. Następnie dzieci poznały specyfikę pracy strażaka oraz podstawowe zasady bezpieczeństwa. Mogły zmierzyć ubrania, hełm. Wzięły udział w ćwiczeniach na fantomie. Jak się okazało i jak sam stwierdził pan Krzysztof, nie jest łatwe opanowanie tak energicznej grupki. Wszystkim wizyta w Powiatowym Domu Kultury bardzo się podobała.

Dziękujemy pani dyrektor, pani Ani i panu Krzysztofowi za bardzo miłe przyjęcie, za poczęstunek i prezenty, panu wójtowi Pawłowi Bobrowskiemu za użyczenie autokaru oraz panu Tomkowi Lisowi za bezpieczną jazdę.

Elwira Żukowska


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Elwira

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kętrzynianin #2706572 | 188.146.*.* 30 mar 2019 09:03

    Brawo Chudy

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages