Piątek, 23 października 2020. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Kętrzyński Sztab WOŚP rozliczony. Wolontariusze dalej chcą działać [GALERIA]

2019-03-28 12:00:00 (ost. akt: 2019-03-28 13:52:42)
Wolontariusze kętrzyńskiego Sztabu mają powody do radości

Wolontariusze kętrzyńskiego Sztabu mają powody do radości

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Ponad 80 tysięcy złotych zebrali wolontariusze podczas 27. Finału WOŚP w Kętrzynie. Sztab został oficjalnie rozliczony i rozwiązany.

"Gdy emocje już opadną, jak po wielkiej bitwie kurz...." — śpiewał Grzegorz Markowski. Emocje już opadły, bo od 13 stycznia minęły ponad dwa miesiące. Przez ten czas trwało rozliczenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w strukturach fundacji.

23 marca kętrzyńscy wolontariusze spotkali się na plaży nad Jeziorem Siercze po to, aby uroczyście podsumować to, co wydarzyło się 13 stycznia w Kętrzynie, a w ich sercach grało przez kilka ostatnich miesięcy. — Nasz Sztab zebrał podczas 27. Finału WOŚP 79 378,06 zł oraz dodatkowo przekazał na konto fundacji dochód z pofinałowych wyprzedaży 1285 zł. W sumie dało to kwotę 80 663,06 zł. Graliśmy w tym roku na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Zostaliśmy ostatecznie pozytywnie rozliczeni przez Fundację WOŚP i wyrejestrowani jako sztab. Powody do świętowania mieliśmy, bo to dzięki ludziom o wielkich sercach odnieśliśmy taki sukces — przypomina Marek Małagocki, szef Sztabu.

Podczas sobotniej imprezy wręczono podziękowania wolontariuszom oraz symbolicznie powitano wiosnę. Były też gry i zabawy oraz wspólna integracja przy ognisku i biesiadnym stole. — Postawiliśmy na międzypokoleniową zabawę, w której uczestniczyła nie tylko nasza młodzież, ale też przedstawiciele seniorów oraz Kętrzyńskie Morsy — mówi Janusz Mazurkiewicz, członek Sztabu. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili m.in. burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka oraz przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Kaliningrad - Oleg Ogorodov. — To dzięki niemu gościliśmy na koncercie finałowym grupę wokalną Atrim z Kaliningradu — dodaje Marek Małagocki.

— W taki barwny sposób kończymy działalność, ale już myślimy o kolejnym Finale. Mało tego - mamy tak fajnych wolontariuszy, że już kombinujemy, jak wykorzystać ich potencjał. Pomysły są, więc będzie jeszcze o nas głośno - niekoniecznie w związku z WOŚP. Dlatego wcale się nie żegnamy. A jeśli ktoś chce się do nas przyłączyć to zapraszamy do kontaktu na naszym facebooku Sztab WOŚP Kętrzyn — zachęca Mazurkiewicz. Zdradza, że powstaje w Kętrzynie oddział Federacji Organizacji Socjalnych "FOSA" z Olsztyna, który będzie oparty m.in. o wolontariuszy z WOŚP. Społecznicy włączyli się już w pomoc przy organizacji Kętrzyńskiego Konwentu Gier Planszowych. W dalszych planach mają m.in. sadzenie lasu w Gierłoży, rajd pieszy szlakiem kolejowym Karolewo - Węgorzewo oraz pomoc dla pogorzelców z Reszla.

Wojciech Caruk
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages