Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Trzy zgony w szpitalu. Prokuratorzy prowadzą śledztwa

2019-03-31 10:00:00 (ost. akt: 2019-03-31 10:39:30)
Prokuratorzy sprawdzą, czy personel szpitala dopuścił się przestępstw

Prokuratorzy sprawdzą, czy personel szpitala dopuścił się przestępstw

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

O Szpitalu Powiatowym w Kętrzynie ponownie robi się głośno. Niestety negatywnie. Trwają postępowania w sprawie trzech zgonów, do których doszło w ostatnich miesiącach w tej placówce. Dwie sprawy przejęła Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.

Wszystkie sprawy były prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Kętrzynie, jednak dwie z nich w połowie marca przejęła Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. 7 marca 2019 roku do kętrzyńskiej prokuratury syn zmarłej kobiety złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez personel szpitala. Do zgonu doszło 22 lutego. — Prokuratura w Kętrzynie prowadzi czynności wyjaśniające. Syn nie mieszka w tej samej miejscowości, ani w okręgu, w którym jest prowadzone postępowanie. Wysłano wniosek o przesłuchanie go, pozyskanie wszelkich materiałów i przyjęcie zawiadomienia o przestępstwie do innej prokuratury na terenie kraju. Po wpłynięciu tych materiałów, prokuratura podejmie śledztwo w tej sprawie — poinformował Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Dwie sprawy toczą się na szczeblu okręgowym. Jak się dowiedzieliśmy, pierwsza z nich dotyczy sytuacji z 1 grudnia. Zawiadomienie złożył ojciec, którego syn tego dnia zgłosił się do szpitala z objawami bólu lewej strony klatki piersiowej i ramienia. Na Izbie Przyjęć udzielono mu pierwszej pomocy. — Z zawiadomienia o przestępstwie wynika, że jego stan bardzo szybko się pogorszył i kilka godzin później zmarł. W związku z tym przyjęto zawiadomienie o przestępstwie od partnerki zmarłego. Została ona szczegółowo przesłuchana i uzyskano historię choroby. 14 stycznia prokurator z Kętrzyna wszczął śledztwo w sprawie nieumyślnego narażenia pokrzywdzonego na utratę życia lub zdrowia oraz nieumyślnego spowodowania śmierci. Przesłuchano personel i rodzinę. 15 marca sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa — relacjonuje Stodolny. Jak się okazuje, sekcja została przeprowadzona w... szpitalu w Kętrzynie. — Między datą śmierci pokrzywdzonego, a złożeniem zawiadomienia do prokuratury minął zbyt długi okres — uzasadnia rzecznik.

Trzecia sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło w nocy z 28 lutego na 1 marca. Kętrzyńską prokuraturę powiadomił syn zmarłej kobiety. Pokrzywdzona została przyjęta do szpitala 10 lutego w celu przeprowadzenia planowanego zabiegu. Po jego przeprowadzeniu zaczęła się źle czuć i została skierowana na OIOM. Tam niestety zmarła. — 4 marca prokurator wszczął śledztwo i powołał biegłego celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Zabezpieczył też dokumentację medyczną. Dalsze czynności będzie prowadziła również olsztyńska prokuratura — mówi Stodolny. Dodaje też, że tylko te sprawy, które są poważniejsze i bardziej skomplikowane przejmuje właśnie "okręgówka". — Nie jest wykluczone, że zostanie powołany instytut lub akademia medyczna celem uzyskania kompleksowej opinii dotyczącej sposobu leczenia i przyczyn zgonu — uzasadnia.

Wojciech Caruk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dajecie lekarzom za mało pieniędzy, #2707921 | 188.147.*.* 2 kwi 2019 07:36

  więc o co pretensje? za mało zarabiają, chyba proste..

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mama #2707360 | 178.36.*.* 1 kwi 2019 09:29

  Czarna seria ludzi w białych kitlach trwa. Kiedy się skończy i czy?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ertyujkjytr #2707220 | 94.254.*.* 31 mar 2019 22:21

  podobno w jednym z olsztynskich szpitali na jednej zmianie dzieją sie podejrzane rzeczy

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Nika #2707216 | 195.225.*.* 31 mar 2019 22:06

  Uwaga, Tam pracują/ pracowali też olsztyńscy lekarze. Jeden z nich spieprzył mężowi kolano. Potrzebne byly dwa dodatkowe inwazyjne zabiegi, ale już w Olsztynie, by mógł chodzić. Konieczna była proteza stawu kolanowego. Tego szpitala nie polecam.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. KPINA #2707164 | 185.138.*.* 31 mar 2019 19:20

  Śmierć na SOR-ze w Sosnowcu. Szpital publikuje rozpiskę procedur medycznych

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (11)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages