Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Kętrzyn partnerem siatkarzy AZS-u [GALERIA]

2019-03-16 10:00:00 (ost. akt: 2019-03-16 09:10:36)
Na trybunach zasiadło ponad sto osób z Kętrzyna

Na trybunach zasiadło ponad sto osób z Kętrzyna

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

8 marca uczniowie szkół oraz mieszkańcy Kętrzyna wybrali się do hali Urania w Olsztynie, aby kibicować na meczu Plus Ligi Indykpol AZS Olsztyn - Onico Warszawa. To efekt podpisanej umowy o partnerstwie

Miasto Kętrzyn zawarło porozumienie z AZS Indykpol Olsztyn w ramach projektu „Partnerstwa Regionalnego”. Umowę z Prezesem Zarządu Piłka Siatkowa AZS UWM S.A. Tomaszem Jankowskim podpisał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Uczestnictwo miasta w tym wydarzeniu sportowym to doskonała forma promocji przez sport. W trakcie trwania meczu organizator wydarzenia wyeksponował banery promocyjne z herbem Kętrzyna, spiker wielokrotnie informował o udziale samorządu w projekcie „Partnerstwa Regionalnego”, libero olsztyńskiej drużyny wystąpił w koszulce z logo Kętrzyna. Informacja o tym wydarzeniu została również zamieszczona na stronie internetowej klubu Indykpol AZS Olsztyn jak i została podana w mediach olsztyńskich. Mecz był również na żywo transmitowany przez telewizję Polsat. — Program "Partnerstwa Regionalnego" ma służyć promocji siatkówki w naszym regionie. Docelowo chcielibyśmy mieć partnera na każdy mecz w Olsztynie. Przyjeżdżają na nie do nas mieszkańcy i dzieci z wybranych gmin, a nasi siatkarze przeprowadzają u nich treningi. Jak na razie jesteśmy z tego zadowoleni, bo treningi prowadzone w gminach cieszą się bardzo dużą popularnością — mówi Tomasz Jankowski, prezes olsztyńskiego AZS - u.

Na trybunach zameldowało się ponad 100 osób z Kętrzyna. Byli to mieszkańcy miasta oraz zawodniczki młodzieżowych drużyn siatkarskich. Przed meczem kapitan AZS Indykpol Olsztyn wręczył okolicznościową klubową koszulkę z "jedynką" i nazwiskiem burmistrzowi Niedziółce, a najlepszy zawodnik spotkania MVP, Bartosz Kurek, otrzymał z rąk włodarza naszego miasta statuetkę i drobne upominki. — Bardzo się cieszę, że tak liczną grupą możemy uczestniczyć w tym meczu. To nie będzie koniec naszej współpracy — nie kryje radości Ryszard Niedziółka.

Siatkarze AZS-u Indykpol Olsztyn przegrali po zaciętym meczu z Onico Warszawa 1:3. Emocje podsycał fakt, że na ławce trenerskiej drużyny ze stolicy zasiadał Stephane Antiga, trener naszych mistrzów świata, a na boisku można było zobaczyć złotych medalistów siatkarskich mundiali 2014 i 2018. — To niesamowite przeżycie zobaczyć na żywo Bartosza Kurka, uznanego za najpopularniejszego sportowca w Polsce oraz najlepszego siatkarza świata — przeżywały obecne na meczu młode siatkarki kętrzyńskiego MOSiR-u. Po meczu młodzież z naszego miasta mogła również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z zawodnikami olsztyńskiego Indykpolu.

Dzięki udziałowi w projekcie kętrzyńscy młodzi adepci siatkówki będą mogli skorzystać z pokazowych treningów prowadzonych przez zawodników AZS-u. — Kto wie, być może dzięki takim treningom wychowamy jakiegoś przyszłego zawodnika Plus Ligi — zastanawia się prezes olsztyńskiego klubu.

To nie koniec dobrych informacji związanych z piłką siatkową. Emocje i klimat sportowego święta poczujemy ponownie już w kwietniu w Kętrzynie. Od 10 do 14 kwietnia będą rozgrywane Mistrzostwa Polski Juniorek.

Kętrzyn jest drugą miejscowością z naszego powiatu, która nawiązała współpracę z AZS-em. Rok temu do programu "Partnerstwa Regionalnego" przystąpiły Korsze.

Wojciech Caruk


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages