Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Z okazji Dnia Kobiet policjanci uczyli, jak się obronić w sytuacji zagrożenia

2019-03-10 16:15:04 (ost. akt: 2019-03-10 17:06:41)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Piątkowe święto kobiet było doskonałą okazją do tego, aby kętrzyńscy policjanci spotkali się z uczennicami I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie. Funkcjonariusze zorganizowali i przeprowadzili kurs samoobrony dla pań. Instruktorzy taktyk interwencji przećwiczyli z chętnymi uczennicami techniki obezwładniania napastnika. Policjanci wyszli z założenia, że każdej młodej kobiecie przyda się znajomość podstawowych chwytów odparcia ataku agresora.

8 marca w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie przeprowadzili zajęcia z samoobrony dla kobiet. Celem przedsięwzięcia było przedstawienie młodym kobietom podstawowych technik obrony, odpierania realnych ataków napastnika, a także zainteresowanie ich tematem własnego bezpieczeństwa. Zajęcia odbyły się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów z policji.

Przybyłe na spotkanie uczennice przywitał mł. insp. Marcin Piechota, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie. Zajęcia z samoobrony poprowadzili policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego - kom. Sławomir Pierzchanowski, sierż. szt. Marcin Bondar oraz sierż. Tomasz Kulis. Funkcjonariusze zaprezentowali i omówili taktyki samoobrony. Po teorii odbyła się wspólna rozgrzewka, a następnie uczennice uczyły się podstawowych chwytów odparcia ataku agresora. Zarówno teoria, jak i ćwiczenia miały na celu zwiększenie świadomości dziewczyn w zakresie bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia.

Źródło: KPP Kętrzyn


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages