Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Nie miał żadnych elementów odblaskowych, potrąciły go trzy samochody.

2019-03-06 09:45:15 (ost. akt: 2019-03-06 10:03:58)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

Policjanci z Kętrzyna wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło na drodze W592 Kętrzyn - Giżycko w okolicach miejscowości Pożarki gm. Kętrzyn. 62 - letniego pieszego idącego drogą potrąciły trzy pojazdy. Pieszy nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych. Było już ciemno, więc kierujący samochodami zbyt późno zobaczyli mężczyznę na jezdni. Pieszy z obrażeniami nóg trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 5 marca parę minut przed godz. 18.30. Policjanci z Kętrzyna otrzymali zgłoszenie o potrąceniu pieszego na drodze W592 niedaleko miejscowości Pożarki. Okazało się, że 64 - letni mężczyzna kierując osobowym nissanem potrącił idącego środkiem drogi 62-letniego mieszkańca Pożarek. Pieszy szedł jezdnią poza obszarem zabudowanym nie mając na sobie żadnych elementów odblaskowych. Było już ciemno, więc kierujący samochodem zbyt późno zobaczył mężczyznę, by móc w porę zahamować i uniknąć zderzenia. Bezpośrednio po tym zdarzeniu na leżącego na jezdni pieszego najechał 39 - letni kierujący pojazdem volkswagen, a następnie jadący za nim 80 - letni kierujący samochodem marki Hyundai.

Z relacji świadka wynikało, że 62 - latek był pijany. Pieszy przytomny, z obrażeniami kończyn dolnych trafił do szpitala w Kętrzynie. Z uwagi na to, że od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu, pobrano mu krew. Kierowcy byli trzeźwi.

Zdarzenie mogłoby mieć zupełni inny finał, gdyby pieszy miał na sobie jakikolwiek element odblaskowy. Teraz policjanci ustalają wszelkie okoliczności tego wypadku.

Policjanci przypominają dlaczego ważne są odblaski.

Ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo są odblaski. Dzięki nim kierowca widzi pieszego czy rowerzystę z odległości nawet 150 metrów, co pozwala odpowiednio wcześniej wyhamować i bezpiecznie go ominąć. Osobę bez odblasków dostrzega natomiast z odległości około 30 metrów. Warto więc używać odblasków pamiętając, że pieszy, rowerzysta, czy motorowerzysta w zderzeniu z samochodem zawsze są na straconej pozycji. Dzięki odblaskom są lepiej widoczni, a przez to bezpieczniejsi na drodze. Obowiązek noszenia odblasków dotyczy wszystkich pieszych, którzy poruszają się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Źródło: KPP Kętrzyn

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. REK #2858422 | 80.50.*.* 29 sty 2020 11:13

    A gdzie można te odblaski kupić ? Powinny być w każdym nawet spożywczym sklepie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages