Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Przechwycili tytoń za ponad 3 miliony [FOTO + VIDEO]

2019-03-06 08:52:12 (ost. akt: 2019-03-06 09:44:02)

Autor zdjęcia: archiwum w-mosg

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili grupę przestępczą zajmującą się produkcją i sprzedażą suszu tytoniowego.

Mundurowi z W-MOSG w trakcie prowadzonych działań ustalili, że na terenie województwa łódzkiego działa nielegalna krajalnia suszu tytoniowego. 28 lutego jednocześnie na terenie kilku posesji w powiecie sieradzkim i poddębickim funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze. Na gorącym uczynku, na jednej z posesji zatrzymano 3 mężczyzn, którzy zajmowali się przetwarzaniem suszu tytoniowego, który następnie miał posłużyć do produkcji papierosów.

W pomieszczeniach gospodarczych, gdzie odbywał się nielegalny proceder, ujawniono łącznie 6 500 kg suszu tytoniowego o szacunkowej wartości ponad 3,2 mln złotych. Zabezpieczono również maszyny służące do przetwarzania tytoniu.

Zatrzymani trzej mężczyźni w wieku 25, 36 i 37 lat usłyszeli zarzuty posiadania i nabywania nielegalnych wyrobów akcyzowych oraz nielegalnej produkcji. Grozi im do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Wobec zatrzymanych na wniosek Prokuratury Rejonowej w Poddębicach Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Dalsze czynności w sprawie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu prowadzą funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Źródło: W-MOSGPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages