Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Hećman już oficjalnie urzęduje za "miedzą" [VIDEO]

2019-03-05 12:50:00 (ost. akt: 2019-03-05 13:23:53)
Krzysztof Hećman od 1 marca pracuje na rzecz bartoszyckiego samorządu

Krzysztof Hećman od 1 marca pracuje na rzecz bartoszyckiego samorządu

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Krzysztof Hećman został zaprezentowany oficjalnie jako wiceburmistrz Bartoszyc. 1 marca rozpoczął tam swoją pracę. Jednocześnie były burmistrz Kętrzyna zrzekł się mandatu radnego Rady Miejskiej. — Miasta nie zostawiam — twierdzi.

Krzysztof Hećman przez pięć kadencji był burmistrzem Kętrzyna. Podczas ostatnich wyborów samorządowych jesienią ubiegłego roku nie został już jednak wybrany na to stanowisko, choć znalazł się w radzie miasta. — Zostałem radnym miasta i nie zamierzam składać mandatu. Szanuję wybór moich mieszkańców. Będę radził, bo jestem radnym. Nie przeszkadzał, tylko radził. Czy ktoś posłucha? Nie wiem. Przez 100 dni nie będę zajmował żadnego stanowiska, żeby nie przeszkadzać. Nie zamierzam szkodzić mojemu miastu, któremu tyle zawdzięczam — zapowiadał 16 listopada 2018 podczas konferencji prasowej były włodarz. Mówił też, że wróci do wykonywania zawodu radcy prawnego. — Mam propozycje od dwóch renomowanych kancelarii w Olsztynie. Zamierzam się też poświęcić działalności społecznej i politycznej. Jestem przecież dalej prezesem struktur powiatowych PSL — mówił wtedy Hećman.

Plany jednak się zmieniły. O nowych zamierzeniach byłego burmistrza mówiło się w kuluarach już od kilkunastu dni. Okazuje się jednak, że taka idea kiełkowała już od kilku miesięcy. — Praktycznie po ponownym wybraniu mnie przez mieszkańców na burmistrza Bartoszyc rozpocząłem rozmowy z Krzysztofem Hećmanem. Były one długie, inspirujące i sfinalizowane możliwością współpracy i wzmocnieniem naszego miasta — poinformował Piotr Petrykowski, burmistrz Bartoszyc.

Z dniem 1 marca Hećman został wiceburmistrzem. Jego oficjalnej prezentacji dokonano podczas prasowego briefingu w bartoszyckim urzędzie. Jak powiedział burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski, podział obowiązków będzie wyglądał następująco: jego nowy zastępca będzie zajmował się sprawami techniczno-komunalnymi, gospodarką odpadami oraz współpracą z spółką Wodociągowo - Ciepłowniczą COWIK". Natomiast wiceburmistrz Monika Rejf będzie zajmowała się mieniem komunalnym oraz współpracą z miejską spółką Lokum i Towarzystwem Budownictwa Społecznego. — Krzysztofa Hećmana mam przyjemność znać od pięciu lat. Wielokrotnie u nas bywał, brał udział w spotkaniach i konferencjach dotyczących m.in. gospodarki odpadami. Jest nie tylko świetnym prawnikiem, ale ma bogate doświadczenie samorządowe — rekomendował Hećmana na konferencji Piotr Petrykowski. — Miasto trzech kultur i różnych wyzwań. Tak, jak każdy samorząd. Mam nadzieję, że moja wiedza, doświadczenie i umiejętności zostaną w Bartoszycach stosownie wykorzystane — dodał sam zainteresowany.

Krzysztof Hećman potwierdził też oficjalnie, że złożył mandat radnego Rady Miejskiej w Kętrzynie. — Wiąże się to z przepisami, które jako prawnik też nie do końca rozumiem, dotyczącymi nie łączenia funkcji radnego w jednej gminie i zastępcy burmistrza w innej. To była dla mnie trudna decyzja i wzruszający moment. Jednak życie jest przed nami. Jestem człowiekiem o różnych aktywnościach i mam nadzieję, że będę współpracował z mieszkańcami Bartoszyc, abyśmy rozwijali to miasto, zmieniali je na lepsze — ma nadzieję ex włodarz Kętrzyna

Gdy tylko pojawiły się pierwsze informacje o działaniach byłego burmistrza, w internecie zawrzało. Wiele osób składało mu gratulacje, ale były też głosy tych mieszkańców Kętrzyna, którzy poczuli się oszukani. Jak takie zarzuty odpiera Krzysztof Hećman. — Nikt nie odbierze mi mojego szacunku, zobowiązania i miłości do Kętrzyna. Przyjechałem do tego miasta 35 lat temu. 28 lat swojego życia zawodowego i publicznego poświęciłem Kętrzynowi. Mam tam wielu przyjaciół. Wspólnie zmienialiśmy to miasto i wiele zostawiliśmy po sobie. Dalej jestem do dyspozycji mieszkańców, razem ze swoją wiedzą i doświadczeniem w biurze PSL. Miasta nie zostawiam. Nowa funkcja to dla mnie kolejne zawodowe doświadczenie — odpowiada nowy wiceburmistrz Bartoszyc.

W ławie Rady Miejskiej w Kętrzynie Hećmana ma zastąpić Andrzej Niedźwiecki, który również kandydował do rady z listy. Kętrzyńskiej Wspólnoty Samorządowej.

Wojciech Caruk
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. VIP #2694634 | 89.228.*.* 8 mar 2019 23:37

  A miało być tak pięknie - kancelaria adwokacka itp. itd. Ale tam trzeba pracować. Oj abyście się nie zdziwili jak nowy burmistrz i pisiorami w radzie i powiecie zrobią więcej niż Hećman przez 20 lat

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. gość #2693126 | 83.5.*.* 6 mar 2019 15:26

  Wielki człowiek na właściwym miejscu on wie jak siezadzi miastem wszp krzysztofie Checman!!!gratuluje

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. gosc #2693120 | 83.5.*.* 6 mar 2019 15:17

  Bardzo sie ciesze ze byly Burmistrz miasta ketrzyn obejmie! Wlodarzenie Bartoszyc bo mieszkancy ketrzna zobacza co stracili. mondrego zyczliwego człowieka SzP Krzysztofie. Checman gratuluje izycze rozwojowych decyzji życia

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Stach #2692814 | 176.221.*.* 5 mar 2019 22:35

  Prawidło Ketrzyn Pan Krzysztof odnowił a teraz Bartoszyce. Ciekawy jestem jak będzie Ketrzyn wyglądał po 5 -ciu latach rządów Niedziółki , Wróbla, Rypiny?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Ketrzyniak #2692800 | 89.228.*.* 5 mar 2019 21:57

  „jego nowy zastępca będzie zajmował się sprawami techniczno-komunalnymi, gospodarką odpadami oraz współpracą z spółką Wodociągowo - Ciepłowniczą COWIK". Za chwile Wam ośrodek wczasowy za Wasze pieniądze wyremontuje. To kić ze COWIK do skraju bankructwa sprowadzi-jak w Kętrzynie. Będziecie musieli się cieszyć i bić brawo,bo przecież „zrobił” coś dla miasta i mieszkańców Bartoszyc. Współczuje Wam naprawdę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages