Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Dbają o wrażliwość dzieci

2019-02-24 11:31:42 (ost. akt: 2019-02-24 11:45:45)

Autor zdjęcia: Elwira Żukowska

Muzyka w życiu jest bardzo ważna. Pomaga poszerzać horyzonty, rozwija wyobraźnię i sprawia, że życie staje się bardziej kolorowe. Dlatego też każdy powinien mieć z nią jak najwięcej do czynienia od najmłodszych lat.

Z tego też powodu, w Szkole Podstawowej w Kruszewcu dla najmłodszych klas 0-III odbywają się cyklicznie „Spotkania z muzyką”. Tym razem tematem przewodnim był walc, który jak się okazało, niejedno ma oblicze. Przede wszystkim podziału dokonuje się na dwie podstawowe części: na walc wiedeński oraz na walc angielski. Jak się łatwo domyślić, pierwszy powstał w Wiedniu, czyli w Austrii, drugi zaś w Wielkiej Brytanii, konkretnie zaś w Anglii. Jest ich jednak więcej – mamy też walc rosyjski oraz francuski, stylizowany.

Dzieci miały okazję wysłuchać różnorodnych walców granych na instrumentach, m.in. gitarach, klarnecie, poznać ich różnice brzmienia, tempa. Na koniec prowadzący przeprowadzili krótki konkurs. Tego typu spotkania sprawiają, iż każdy z nas staje się wrażliwszy na otaczający nas świat.

Elwira Żukowska
Foto: Beata JaświnPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Elwira

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages