Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Trwa walka o Super Sołtysa

2019-02-24 19:30:00 (ost. akt: 2019-02-24 19:44:57)
Sołtysi z całego województwa powalczą o takie statuetki

Sołtysi z całego województwa powalczą o takie statuetki

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Plebiscyt na Super Sołtysa 2019 rozkręca się nam na dobre. Na podium robi się coraz ciaśniej, a i poza nim trwa gonitwa. Na swojego sołtysa głosujecie do 11 marca. Macie okazję wyróżnić w ten sposób swojego zasłużonego faworyta.

Naszym celem jest pokazanie jak ważną role pełnią w życiu swoich społeczności sołtysi. Sołtys to oczywiście urząd, ale w dzisiejszych czasach to przede wszystkim lider lokalnej społeczności. Takich najaktywniejszych liderów chcemy pokazać. Stąd pomysł na zorganizowanie plebiscytu na Najpopularniejszego Sołtysa.

Tytuł Super Sołtysa 2019 Powiatu Kętrzyńskiego otrzyma sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów nadesłanych w głosowaniu. Kolejnym dwóm kandydatom zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa. Ilość głosów jest o tyle ważna, że może pomóc wywalczyć tytuł Super Sołtysa 2019 Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Nasz plebiscyt zakończy się w Dniu Sołtysa, który obchodzimy corocznie 11 marca.

— Do obowiązków sołtysa należy łączenie współpracy Urzędu Gminy z mieszkańcami danego sołectwa. I to we wszelkich istotnych sprawach mieszkańców, poczynając od informowania o problemach związanych z odśnieżaniem dróg, remontami, naprawą, zbieraniem podatków i opłat lokalnych, zwoływaniem zebrań, tworzeniem funduszu sołeckiego, realizacją zadań wynikających z funduszu, ścisłą współpracą z wójtem w sprawach istotnych warunków życia, opieki czy informowaniem o potrzebach rodzin zamieszkujących sołectwo w sprawach dowozu dzieci do szkół i rozwiązywaniem problemów bytowych — wyjaśnia Franciszek Andruszkiewicz, były wieloletni wójt gminy Srokowo, doświadczony samorządowiec.

Jak twierdzą burmistrzowie i wójtowie, dobry sołtys jest nie do przecenienia.
— Moim zdaniem jest to osoba godna zaufania we wszelkich sprawach związanych z funkcjonowaniem sołectwa. Darzona zaufaniem mieszkańców i władz samorządowych. Są to ludzie, z którymi na wszelkie tematy, nawet te „niezbyt” popularne, można porozmawiać, żeby przeciwdziałać patologiom czy wykluczeniom — podkreśla rolę sołtysów Franciszek Andruszkiewicz.

W 2018 roku najlepszym sołtysem w powiecie została Regina Kuśmierowska z Parysa (gmina Korsze) wyprzedzając kolejno Iwonę Kaszewską z sołectwa Ogródki (gm. Barciany) i Gertrudę Warno z Silca (gm. Srokowo). Tytuł SuperSołtysa 2018 województwa warmińsko-mazurskiego otrzymał Czesław Janczewski, sołtys sołectwa Mikosze w gminie Orzysz. Srebro przypadło w udziale Marianowi Ruckiego z sołectwa Gajewo w gminie Giżycko, a brąz Lechowi Hermanowiczowi z sołectwa Stega w gminie Górowo Iławeckie.

Wojciech Caruk

REGULAMIN


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages