Poniedziałek, 28 września 2020. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Zapaśnicy z medalami za pasem

2019-02-13 10:40:00 (ost. akt: 2019-02-13 11:56:48)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Przeszło 60 zawodników z 10 klubów naszego regionu stawiło się 9 lutego w Kętrzynie, by - na macie - rywalizować w stylu wolnym o zapaśnicze trofea. Honoru gospodarzy strzegli podopieczni UKS Olimp Kętrzyn i GLKS Orzeł Karolewo.

A było o co walczyć, ponieważ - w kategoriach juniorów i kadetów - zawody miały rangę Otwartych Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wojownicy z kategorii młodzik zmierzyli się natomiast o Puchar Burmistrza. Do boju zagrzewali ich nie tylko okoliczni kibice czy rodzice (wśród których dominowali czynni i "emerytowani" reprezentanci zapasów), ale i Bolesław Jurewicz (prezes Polskiego Związku Zapaśniczego) oraz Maciej Wróbel (zastępca burmistrza Kętrzyna).


Po łącznie 59 stoczonych walkach, reprezentanci powiatu kętrzyńskiego zgarnęli pokaźny pęk medali. O nowe tytuły mistrzowskie w swych kategoriach wzbogacili się Kacper Koczergo i Maciej Szmyd z Orła Karolewo, a także i kolega z UKS Olimp - Łukasz Łukasik.

Ze srebrem na szyjach zapaśniczy weekend zakończyli Daniel Tęcza i Bartosz Marciniak (UKS Olimp) oraz Bartosz Głowienka. Miejsce w strefie medalowej wywalczyli ponadto Łukasz Rychliński i Damian Wojtkowski (UKS Olimp) oraz Szymon Ptak (Orzeł Karolewo).

W klasyfikacji drużynowej na najwyższy stopień podium wskoczył LUKS Warmia z Lidzbarka Warmińskiego, za którym uplasował się LUKS Orlik Nawiady i wspomniany Olimp Kętrzyn.


Kamil Kierzkowski
k.kierzkowski@gazetaolsztynska.pl

http://m.wm.pl/2018/01/orig/gwk-443474.jpg


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages