Sobota, 6 czerwca 2020. Imieniny Laury, Laurentego, Nory

Nietrzeźwi, bez uprawnień. Bezmyślność na drogach powiatu kętrzyńskiego

2019-02-11 22:14:39 (ost. akt: 2019-02-11 22:34:07)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Tylko w ten weekend na drogach powiatu kętrzyńskiego policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Zatrzymanie jednego z nich umożliwiła godna naśladowania postawa obywatela, który telefonicznie powiadomił o tym fakcie oficera dyżurnego kętrzyńskiej komendy. Jak się okazało zatrzymany 49-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania. Z kolei reszelscy policjanci interweniowali wobec 62-letniego kierującego, który wybrał się w drogę mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas innej kontroli policjanci ruchu drogowego z Kętrzyna ujawnili kierowcę, który za kierownicę seata wsiadł również z promilami. Ten stracił prawo jazdy.

W miniony piątek, 8 lutego około godz. 15:30 policjanci z komisariatu w Korszach otrzymali informację od zgłaszającego o nietrzeźwym kierującym. Z relacji świadka wynikało, że najprawdopodobniej pijany kierowca, jedzie samochodem marki Volkswagen kierując się w stronę miejscowości Dubliny. Policjanci z Korsz natychmiast udali się do Dublin, gdzie zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Jak się okazało, przypuszczenia zgłaszającego były słuszne. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie kierowcy. Podczas sprawdzenia w systemach policyjnych wyszło na jaw, że to nie pierwsze przewinienie 49-latka. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, ponieważ stracił prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Teraz za swój nieodpowiedzialny czyn ponownie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

W ten sam dzień kilka minut przed godz. 17.00 w Reszlu patrol na jednej z ulic zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Daewoo. Za kierownicą pojazdu siedział 62-letni mieszkaniec Reszla, który jak się okazało kierował autem mając 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast następnego dnia, 9 lutego około godz. 20.30 w Kętrzynie na ul. Składowej patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 47-letniego kierującego seatem Ibiza. Mężczyzna kierował samochodem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 47 - latek już wkrótce odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Za kierowanie pojazdem bez uprawnień sprawcy grozi kara grzywny oraz możliwość nałożenia przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Natomiast kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują: reaguj gdy widzisz nietrzeźwego kierowcę! Jeśli zauważysz nietrzeźwego kierowcę na drodze, którego zachowanie świadczy, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka odurzającego – nie bądź obojętny, reaguj i powiadom o tym policję! Każdy może zadzwonić - nawet anonimowo - pod numer telefonu 112.

Źródło: KPP Kętrzyn

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages