Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli ponad tonę krajanki tytoniowej [FOTO + VIDEO]

2019-02-08 14:59:41 (ost. akt: 2019-02-08 15:55:59)

Autor zdjęcia: archiwum w-mosg

W trakcie prowadzonych działań na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili krajankę tytoniową o szacunkowej wartości 764 tys. zł. Zabezpieczono telefony komórkowe, urządzenia zagłuszające sygnał GSM oraz 56 tys. zł w gotówce.

6 lutego funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przeszukali posesję mieszkańca województwa łódzkiego i tam znaleźli krajankę tytoniową o wartości 65 tys. zł. Wyroby akcyzowe znajdowały się w pomieszczeniach gospodarczych, a nawet w zmywarce do naczyń. Ujawniono również w pojemniku na proszek 54 tys. zł. Ukryte pieniądze zasypane były środkiem piorącym. Ponadto zabezpieczono telefony komórkowe i urządzenia zagłuszające sygnał GSM. 38-letni mieszkaniec powiatu pabianickiego odpowie za posiadanie wyrobów akcyzowych.

Tego samego dnia, w województwie mazowieckim został zatrzymany do kontroli drogowej samochód dostawczy, którego kierowcą był 46-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego. W przestrzeni ładunkowej fiata ducato funkcjonariusze z W-MOSG ujawnili ponad tysiąc kilogramów krajanki tytoniowej. Nielegalny towar o szacunkowej wartości 699 tys. zł zdeponowano, zabezpieczono również ponad 2 tys. zł. na poczet przyszłych kar. Kierowca poniesie odpowiedzialność karno-skarbową za nabywanie i przewożenie krajanki tytoniowej.

Dalsze czynności w sprawach prowadzą funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages