Sobota, 18 stycznia 2020. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Upozorowali kradzież samochodu, by wyłudzić odszkodowanie

2019-02-05 15:26:32 (ost. akt: 2019-02-05 17:49:02)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

Kętrzyńscy kryminalni zatrzymali dwie osoby, które by wyłudzić odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej, zgłosili fikcyjną kradzież samochodu wartości 369 000 tysięcy złotych. Zatrzymanym mężczyznom grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Swój początek ta sprawa miała pod koniec września ubiegłego roku. Wtedy to kętrzyńscy policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży Audi. Właściciel wycenił auto na 369 tysięcy złotych. Kryminalni skupili się na czynnościach, które miały ich doprowadzić do sprawców tej kradzieży. Jednak w trakcie śledztwa prowadzonego pod nadzorem prokuratora, pojawiło się dużo rozbieżności między okolicznościami dotyczącymi kradzieży, a zeznaniami składanymi przez pokrzywdzonego. Policjanci podejrzewając, że sprawa może mieć drugie dno, jako jedną z tez przyjęli fikcyjne zgłoszenie kradzieży samochodu w celu wyłudzenia odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej.

Pracując nad tą sprawą funkcjonariusze zebrali informacje potrzebne im do ustalenia prawdopodobnego przebiegu zdarzeń. Przypuszczenia kryminalnych szybko się potwierdziły. Obaj mężczyźni - właściciel auta i jego kolega, który pomógł w przetransportowaniu samochodu, zostali zatrzymani.

Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec jednego z mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju oraz dozoru policyjnego. Natomiast właściciel Audi najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

Wkrótce mieszkańcy powiatu kętrzyńskiego ze swojego postępowania i popełnionego oszustwa będą tłumaczyć się przed sądem. Grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. W sprawie możliwe są dalsze zatrzymania.

Źródło: KPP Kętrzyn
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Artur #2676718 | 213.76.*.* 6 lut 2019 12:09

    Kurde a jak mi Golfa 2 ukradli 10 lat temu to do tej pory jeszcze nie znaleźli. Pewnie na zbyt niską kwotę go wyceniłem :-)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages