Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Ferie z miłością w tle

2019-02-04 15:05:46 (ost. akt: 2019-02-05 08:52:37)

Autor zdjęcia: PBP Kętrzyn

Zakończył się beztroski czas ferii. Powrót do szkoły i codziennych obowiązków to czas kolejnych wyzwań. Co się działo w powiatowej bibliotece podczas tego dwutygodniowego wypoczynku zimowego?

Na zajęcia do Powiatowej Biblioteki Publicznej przychodziły dzieci by posłuchać pięknej bajki Shela Silversteina „Drzewo, które umiało dawać”. Po przeczytaniu bajki dzieci rozmawiały o tym, co słuszne, dobre. Dowiedziały się, co to jest miłość bezinteresowna. Dzieci odpowiadały na pytania czego uczy nas drzewo? Dawania czy brania? Przekonały się, że więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu.

Uczestnicy zajęć porównując drzewo do rodziny przekonały się, że rodzina rozrasta się właśnie dzięki miłości i umiejętności dzielenia się wszystkich. Korzenie drzewa to nasi pradziadkowie, dziadkowie. Pień to rodzice, a gałęzie to dzieci, wnuki. Wszystkich łączy miłość i umiejętność dzielenia się dobrem, życzliwością. Moc dzielenia się z innymi uczuciami takimi jak miłość, dobroć dzieci wyrażały wykonując karty drzew miłości. W konarach drzew umieszczali serca z pięknymi uczuciami dla babć i dziadków, rodziców, rodzeństwa, koleżanek innych. Niejedna bliska osoba ucieszyła się z tak otrzymanej laurki miłości.

Odwiedziło nas w ciągu dwóch tygodni 280 dzieci z półzimowisk oraz Powiatowego Domu Kultury.

PBP Kętrzyn


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages