Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Policjanci podsumowali ferie zimowe

2019-02-04 12:09:32 (ost. akt: 2019-02-05 08:51:29)
Policjanci przeprowadzili w czasie ferii oraz przed nimi prawie 100 spotkań z dziećmi na temat bezpieczeństwa

Policjanci przeprowadzili w czasie ferii oraz przed nimi prawie 100 spotkań z dziećmi na temat bezpieczeństwa

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Zakończyły się ferie zimowe w naszym regionie. Podczas tych dwóch tygodni kętrzyńscy policjanci dbali o to, aby przebiegały one przede wszystkim bezpiecznie. Policjanci ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo na drogach, a policjanci pozostałych służb zadbali o to, żeby w mieście było przede wszystkim spokojnie.

Zakończyły się ferie zimowe w naszym regionie. Podczas tych dwóch tygodni kętrzyńscy policjanci dbali o to, aby przebiegały one przede wszystkim bezpiecznie. Policjanci ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo na drogach, a policjanci pozostałych służb zadbali o to, żeby w mieście było przede wszystkim spokojnie.

W czasie trwania działań "Bezpieczne Ferie 2018" kętrzyńscy policjanci przeprowadzili wzmożone działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas nasilenia ruchu związanego z wyjazdami na ferie. Policjanci sprawdzali wyposażenie i stan techniczny pojazdów, a także wymagane dokumenty i trzeźwość kierujących. Funkcjonariusze zwracali też uwagę na dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i właściwy załadunek bagaży.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie przez okres ferii skontrolowali 720 pojazdów. Na kierujących nałożyli 146 mandatów karnych. Funkcjonariusze ujawnili 57 przypadków przekroczenia prędkości, 55 przypadków niestosowania się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci bez fotelika. Skontrolowali także 8 autobusów - i tu cieszy fakt, że podczas kontroli nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Policjanci zatrzymali w tym okresie 21 dowodów rejestracyjnych oraz 3 prawa jazdy.

W czasie tegorocznych ferii zimowych na drogach powiatu kętrzyńskiego doszło również do 8 kolizji.

Przypomnijmy :

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło 22 stycznia 2019 r. parę minut przed godz. 12.00. Oficer dyżurny kętrzyńskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym na drodze W592 w okolicach miejscowości Kwiedzina, gm. Kętrzyn. Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, 26-letni kierowca BMW jadący od strony Giżycka w kierunku Kętrzyna na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i wjechał w tył poprzedzającej go pojazdu marki Volvo (przewóz śmieci). W następstwie tego zdarzenia 52-letnia pasażerka bmw została przewieziona do szpitala w Kętrzynie. Kierujący byli trzeźwi. 26-letniemu kierującemu zatrzymano prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Teraz sprawą kierowcy zajmie się sąd, który zdecyduje również na jaki czas zostanie zatrzymane mu prawo jazdy.

Natomiast w poniedziałek, 28 stycznia po godzinie 6.00 w Kraskowie gm. Korsze policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego seata. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnienia do kierowania pojazdami. Policjanci sprawdzili jego dane w policyjnych systemach. Wtedy wyjaśniło się, że 47-latek nie ma prawa jazdy ponieważ, uprawnienia zostały mu cofnięte decyzją Starosty Powiatowego w Kętrzynie. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mieszkańca gminy Korsze. Mężczyzna był trzeźwy. Nie mógł jednak kontynuować jazdy, dlatego przekazano pojazd osobie, która posiadała stosowne uprawnienia. Teraz 47-latek odpowie za popełnione przestępstwo. Za złamanie art. 180a Kodeksu Karnego, który mówi, że kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Funkcjonariusze kontrolowali także miejsca zorganizowanego wypoczynku jak i te, gdzie dzieci i młodzież spędzały samodzielnie czas wolny. W okresie poprzedzającym ferie zimowe jak również podczas ich trwania policjanci przeprowadzili blisko 100 spotkań profilaktycznych dotyczących głównie bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pomimo niewielu zdarzeń drogowych, co nas bardzo cieszy, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie skutecznie podejmowali wszelkie działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym i porządku publicznego.

Źródło: KPP Kętrzyn


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages